ПСЖ спечели Купата на Лигата

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
10:02, 20 апр 2014, Автор: , Преглеждания:36

ПСЖ

Отборът на Пари Сен Жермен спечели първи трофей за сезона, след като надделя с 2-1 над Лион във финала за Купата на Лигата на „Стад дьо Франс“..

Единсон Кавани откри резултата още в 3-ата минута. Максуел проби по левия фланг и след комбинация с Есекиел Лавеци топката стигна до Кавани, който я вкара в мрежата за 1:0.

Второто попадение за тима на Лоран Блан падна в 32-ата минута, след като Кавани се разписа от дузпа. Малко след това той можеше да оформи и хеттрика си, но опасният му удар не намери целта.

Играчите на Лион намериха сили да намалят резултата и да върнат интригата в 56-ата минута. Тогава точен беше Александър Лаказет. След хубав негов пробив и прекрасен изстрел вратарят Никола Душес нямаше какво да направи и резултатът беше намален на 1:2. До края на мача отново Лаказет имаше шанс да изравни за Лион, но не го оползотвори.

За ПСЖ това е четвърта Купа на Лигата след 1995, 1998 и 2008-а година.