Манчестър Сити не се предава и продължава да гони Ливърпул

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
02:37, 22 апр 2014, Автор: , Преглеждания:41

СабалетаМанчестър Сити съхрани шансовете си за спечелване на титлата във Висшата лига, след като постигна победа с 3-1 над Уест Бромич. След като през миналата седмица тимът на Мануел Пелегрини загуби ценни точки у дома след равенството със Съндърланд, този път „гражданите“ не сбъркаха и се наложиха над борещия се да не изпадне отбор на гостите. Тревожната вест от мача за тима от Манчестър бе контузията, която получи халфа Давид Силва, като тепърва ще се разбере колко сериозно е нараняването на испанеца.

И четрите попадения в срещата паднаха през първата част. Сити започна вихрено мача и още в 3-та минута домакините поведоха в резултата, след като първоначално вратарят на гостите Бен Фостър отрази воле на Серхио Агиеро, но при последвалата добавка с глава Пабло Сабалета даде преднина на своя отбор. Само шест минути по-късно Агуеро удвои преднината на „гражданите“, като с брилянтен нисък удар в долния десен ъгъл опъна мрежата на Бромич. В 16-тата минута Греъм Доранс върна интригата в мача след образцова контраатака на гостите, завършила с гол във вратата на Харт.  В 36-тата минута втори аржентинец реализира попадение в мача, а именно Мартин Демикелис, който остана непокрит в наказателното поле на Бромич при изпълнение на корнер и вкара за 3-1. Така Сити се отегли на почивката с два гола аванс. През втората част домакините намалиха оборотите и се опитваха да контролират повече токата и да не дават шанс на съперника си да стигне до голови положения. Неприятната новина за мениджъра Мануел Пелегрини дойде в 68-та минута, когато Давид Силва се контузи при едно единоборство и напусна терена на носилка, като на негово място влезе Джеймс Милнър. В края на мача именно Милнър можеше да реализира след пас на Фернандиньо, но вратарят Фостър се справи.

Така Сити скъси разликата с водача Ливърпул на 6 точки, като „гражданите“ имат мач по-малко от „мърсисайдци“, три кръга преди края на шампионата. Отборът на Уест Бромич ще трябва да се бори за оставането си в елита, намирайки се на три точки от зоната на изпадащите.