Девойките на България с втори пореден успех в „Арена Самоков“

20:36, 25 апр 2014, Автор: , Преглеждания:73
България девойки старша

снимка: СЕВ

Българският национален отбор за девойки старша възраст записа втора поредна победа на квалификациите за Евро 2014, след като надигра с 3-1 (25-20; 25-23; 22-25; 25-11) гейма тима на Австрия в мач от група Д, игран в зала „Арена Самоков“.

Момичетата на Петър Дочев започнаха силно мача и нямаха особени проблеми в първата част, която бе взета с 25-20. Втората бе доста по-оспорвана, но младите ни надежди показаха класа и надделяха с 25-23.

В третата част гостенките успяха да се върнат в срещата, след като поведоха с няколко точки след първото техническо и до края задържаха аванса си за 25-22. В четвъртия гейм „лъвиците“ дръпнаха с 8-5, след което продължиха да газят съперничките си, за да докарат нещата до 16-5 при второто техническо. В крайна сметка нашите волейболистки спечелиха мача с 3-1 гейма след убедително 25-11.

Най-резултатна за домакините бе Гергана Димитрова с 25 точки, а Мирослава Паскова добави още 17.

След този успех България е на второ място във временното класиране с шест точки, а лидер също с шест пункта е тимът на Русия, който по-рано днес разби Азербайджан с 3-0.

Утре от 18:30 часа България ще се изправи именно срещу Сборная в опит да запише трети успех и да се класира за Европейското в Естония и Финландия.