„Лъвчетата“ с феноменален обрат срещу Гърция

19:19, 25 апр 2014, Автор: , Преглеждания:226

България младежи

Младежкият национален отбор на България започна с трудна победа участието си в квалификациите за Евро 2014, след като се наложи с 3-2 (17-25; 22-25; 25-23; 25-18; 15-12) гейма над Гърция в среща от Група Ф, играна в столичната зала „Христо Ботев“.

Гостите започнаха много силно двубоя и спечелиха първата част с лекота след 25-17. Втората бе много по-равностойна, но в края елините дръпнаха с няколко точки и надделяха с 25-22.

В началото на третия гейм нашите отново изоставаха в резултата, но успяха да направят обрат и да се върнат в мача, печелейки с 25-23. Последва изключително силна четвърта част за „трикольорите“ и успех с 25-18.

Решителният тайбрек започна с аванс от 4-2 в полза на Гърция, но момчетата на Николай Желязков бързо обърнаха нещата в своя полза и при размяната на полетата имаха преднина от 8-6. До края на мача „лъвчетата“ запазиха предимството си и спечелиха сблъсъка с 3-2 гейма след 15-12 точки.

Велизар Чернокожев бе най-резултатен за домакините с 19 точки, а Трифон Лапков добави още 15 точки за победата.

Утре отново от 17:00 часа България излиза срещу тима на Англия, който по-късно днес (от 19:30 часа) ще срещне отбора на Холандия във втория мач от първия ден на квалификацията в София.