Петя Неделчева с медал от Европейското в Казан

Публикувано в: Бадминтон
22:18, 25 апр 2014, Автор: , Преглеждания:30

Имоджън Банкиър и Петя Неделчева

Петя Неделчева се класира за полуфиналите на двойки жени на Европейското първенство по бадминтон, което се провежда в руския град Казан.

Така възпитаничката на Орлин Цветанов си осигури най-малко бронзов медал от шампионата. Номер 4 в схемата Неделчева и Имоджен Банкиър (Шотландия) разгромиха на четвъртфиналите Саманта Барнинг и Ирис Табелинг (Холандия) с 21:11, 21:8 за 34 минути, информира БТА.

В първия гейм българо-шотландския дует поведе с 11:6 и 17:10, за да спечели с 21:11. Във втората част преднината на Неделчева и Банкиър достигна 11 точки при 18:7 и след около половин час игра те стигнаха до победата.

В спор за място на финала утре Неделчева и Банкиър ще играят срещу водачките в схемата Кристина Педерсен и Камила Ритер Юл от Дания.

По-рано днес Стефани Стоева и Габриела Стоева отпаднаха на четвъртфиналите след загуби от поставените под номер 2 в схемата холандки Ефие Мускенс и Селена Пийк с 23:25, 15:21 за 38 минути.