Байерн разкова Вердер за едно полувреме

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
18:39, 26 апр 2014, Автор: , Преглеждания:36

Байерн Мюнхен

Отборът на Байерн Мюнхен загря по най-добрия начин за предстоящия реванш срещу Реал Мадрид в Шампионската лига, след като смачка с 5-2 тима на Вердер Бремен на „Алианц Арена“ в мач от 32-ия кръг на Бундеслигата.

Гостите изненадващо откриха резултата след десет минути игра, след като Теодор Гебре Селасие завърши чудесна контра на своя тим. Десет по-късно Клаудио Писаро изведе Франк Рибери в чиста позиция и французинът се разписа с левия крак за 1-1. В 34-ата Писаро успя да прехвърля вратаря Волф, но Клеменс Фриц изчисти пред голлинията. Само 120 секунди след това „бременските музиканти“ направиха нова прекрасна контраатака, при която Франко ди Санто даде страхотен пас към Аарон Хънт. Нападателят финтира Жером Боатенг и с елегантен шут преодоля Нойер за 2-1.

Осем минути след почивката Мюлер отклони топката с глава след изпълнение на корнер и Писаро бе точен от няколко метра за 2-2. Четири по-късно перуанецът получи прекрасен пас от Алаба и се разписа от два метра за пълния обрат на баварците – 3-2. В 61-ата  Лам центрира от десния фланг и Швайнщайгер засече топката с глава. В 74-ата минута Робен вкара красиво попадение след прекрасен изстрел по земя от дъгата на наказателното поле, оформяйки крайното 5-2.

Волфсбург направи изненадващ гаф на „Фолскваген Арена“, завършвайки 2-2 с Фрайбург. Домакините откриха резултата още в третата минута, след като Иван Перишич засече с глава центриране от фаул на Рикардо Родригес. В 26-ата гостите бяха близо до изравняване, но шутът на Владимир Дарида попадна в напречната греда. В 61-ата Адмир Мехмеди успя все пак да възстанови статуквото, но девет минути след това Перишич върна преднината на „вълците“ с втория си гол в мача. В 83-ата Фрайбург се добра до точката, след като Марко Терацино се възползва от подаване на Гюнтер и реализира за 2-2.

Майнц почти си гарантира участието в Лига Европа, след като надигра Нюрнберг с 2-0 като домакин. Головете за тима на Томас Тухел реализираха Шинджи Оказаки и Кристоф Мориц, които бяха точни преди почивката. Тодор Неделев се появи в игра в последните секунди на мача, заменяйки Оказаки.

Херта остави Айнтрахт Брауншвайг на дъното на класирането след победа с 2-0. Точни за „старата дама“ през второто полувреме бяха Джон Антъни Бруукс и Сами Алаги.

В последния мач от днес Хофенхайм и Айнтрахт Франкфурт приключиха при нулево реми.