Монако отново бие, Бербатов омагьоса с два гола и асистенция

Публикувано в: Българи в чужбина, Избрано, Франция, Футбол Свят
19:57, 26 апр 2014, Автор: , Преглеждания:97

Димитър Бербатов

Отборът на Монако записа четвърта поредна победа във френската Лига 1, след като се наложи с 4-1 при визитата си на последния в класирането Аячо в двубой от 35-ия кръг. С две попадения и асистенция за „монегаските“ се отличи вездесъщият Димитър Бербатов, който бе заменен в добавеното време на мача.

В 53-ата минута българският нападател бе намерен с отлично центриране от Жоао Моутиньо и отбеляза красиво попадение след много точен удар с глава. В 74-ата чудесна акция на гостите завърши с блестящ пас на Хамес Родригес към Бербатов, а Митко с голяма лекота реализира очи в очи срещу Очоа за 2-0. По този начин българският магьосник увеличи актива си на пет гола в Лига 1.

Секунди след това корсиканците върнаха интригата в мача с попадение на Гаджи Тало. В 88-ата минута Бербатов се отличи и с асистенция, подавайки по най-добрия начин към Жофри Кондогбия, който с плътен изстрел от границата на пеналта. В добавеното време младокът Лукас Окампос оформи крайното 4-1.

След този успех Монако има 75 точки и остава втори в класирането, докато Аячо е на дъното с 20 пункта.