Тотнъм превзе „Британия“, Фулъм изпусна златен шанс за оцеляване

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
19:05, 26 апр 2014, Автор: , Преглеждания:40

Тотнъм победи Стоук

Отборът на Тотнъм се наложи с минималното 1-0 при визитата си на Стоук Сити на „Британия Стейдиъм“ в среща от 36-ия кръг на Висшата лига.

Единственото попадение в срещата отбеляза бранителят Дани Роуз в 33-ата минута. Емануел Адебайор направи страхотен пробив вдясно на пеналта и стигна до аутлинията, откъдето центрира към Роуз и защитникът стреля точно с глава. Малко след почивката „грънчарите“ останаха и с 10 души след втори жълт картон на Райън Шоукрос.

Суонси почти си гарантира оставането във Висшата лига, след като смачка с 4-1 тима на Астън Вила на своя „Либърти Стейдиъм“. Вилфред Бони даде аванс на домакините в десетата минута, но Гейбриъл Агбонлахор изравни в средата на първото полувреме. В 26-ата Джонджо Шелви върна предимството на „лебедите“, а след почивката Пабло Ернандес и Бони довършиха „виланите“ с нови два гола.

Уест Бромич също диша малко по-спокойно, след като надви с минималното 1-0 като домакин тима на Уест Хем. Единственото попадение в срещата отбеляза Саидо Берахино, който се разписа след само 11 минути игра на „Дъ Хоутърнс“.

Фулъм пропусна страхотен шанс да излезе от зоната на изпадащите, след като изпусна два гола аванс срещу Хъл, приключвайки наравно 2-2 на „Крейвън Котидж“. Лондончани поведоха с попадения на Ашкан Дежага и Фернандо Аморебиета между 55-ата и 58-ата минута, но „тигрите“ взеха едната точка с голове на Никица Йелавич и Шейн Лонг в последния четвърт час.