И младежите на България на Европейско след бой над Холандия!

Публикувано в: Волейбол, Избрано
17:17, 27 апр 2014, Автор: , Преглеждания:259

България младежи

Младежкият национален отбор на България се класира за Евро 2014, след като записа трета поредна победа в квалификациите в зала „Христо Ботев“ в София. Момчетата на Николай Желязков се наложиха с 3-0 (25-12; 25-23; 25-14) гейма над Холандия в последната си среща от Група Ф и завоюваха първото място в крайното класиране, осигурявайки си визи за първенството в Чехия и Словакия.

Срещата започна много силно за „лъвчетата“, които поведоха с 8-4 при първата техническа пауза. След нея авансът на нашите бе удвоен и при второто прекъсване вече бе цели осем пункта – 16-8. До края домакините дадоха само още четири точки на своите гости и взеха гейма с 25-12.

Във втората част „трикольорите“ отново успяха да си осигурят преднина от 3-4 точки в средата на гейма, но постепенно „лалетата“ почнаха да топят изоставането си. В крайна сметка до обрат не се стигна и волейболистите на Ники Желязков взеха гейма с 25-23.

Третата част започна по-равностойно и техническото дойде с аванс от 8-6 за „лъвчетата“. След почивката домакините продължиха да мачкат съперника си и успяха да увеличат предимството си на цели 11 точки за 18-7. До края на срещата нашите момчетата нямаха проблеми и взеха чиста победа с 3-0 след 25-14.

Реализатор номер 1 за България в днешния мач стана Михаил Цветанов с 16 точки. Трифон Лапков добави още 14 точки за победата.

След този успех България има осем точки и гарантира първото си място в крайното класиране, взимайки виза за Европейското в Чехия и Словакия. Вторият мач за деня между Гърция и Англия се очертава само като протоколен за нашия тим, тъй като елините са с четири пункта и няма как да ни настигнат.