Раул Гарсия доближи Атлетико до титлата с ценен гол на „Местая“

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
20:05, 27 апр 2014, Автор: , Преглеждания:88

Раул Гарсия

Отборът на Атлетико Мадрид направи решителната крачка към титлата в испанската Примера дивисион, след като спечели с 1-0 изключително тежкото си гостуване на Валенсия на „Местая“ в мач от 35-ия кръг.

Срещата започна с минута мълчание в памет на покойния Тито Виланова. Още в първата минута Пако Алкасер нанесе опасен шут от дъгата на пеналта, но топката мина покрай дясната греда на Куртоа. В 12-ата Давид Вия отправи страховит удар, но и той не намери очертанията на вратата.

Последваха доста по-спокойни минути, в които домакините имаха лек превес, но голът падна в тяхната врата. В 43-ата минута капитанът Габи центрира в наказателното поле, Гуаита сбърка при излизанеро напред и Раул Гарсия, с гръб към вратата, с глава изпревари стража и оплете топката в мрежата – 1-0.

Шест минути след почивката Диего Коща можеше да реши всичко в срещата, но пропусна очи в очи с вратаря на „прилепите“. В 74-ата бе най-добрият шанс за изравняване за Валенсия, след като резервата Софиан Фегули беше оставен да шутира от въздуха по диагонала, но топката профуча покрай страничната греда. Десет минути по-късно Коща отново не успя да преодолее стража на домакините, но това не се оказа фатално за „дюшекчиите“.

След този успех Атлетико има 88 точки и е убедителен лидер в Ла Лига. Реал е втори с 82, а Барселона е трети с 81, като двата гранда имат по мач по-малко.