Боян Йорданов и Олимпиакос с драматичен успех в първия финал

23:00, 28 апр 2014, Автор: , Преглеждания:40

pegas1041_106257085
Гръцкият първенец Олимпиакос с Боян Йорданов започна с драматична победа защитата на титлата в гръцкото първенство, след като надигра Етникос с 3:2 (25:23, 25:27, 21:25, 25:23, 15:12) гейма в първия мач от финалната серия.

Мачът започна равностойно, а в първото техническо прекъсване червените имаха минимално предимство от 8:6. След това резултатът се движеше точка за точка, като това продължи и до края. В крайна сметка домакините се наложиха и с 25:23, добавиха този гейм в актива си, повеждайки с 1:0.

Втората част мина в познатия оспорван сценарий от предишния гейм. В заключителните моменти се разрази истинска битка, в която и двата отбора пропиляха няколко възможности за затваряне на гейма. За разлика от първата част обаче, този път гостите от Етникос сложиха точка на гейма с минималното 27:25 за равенство в срещата 1:1.

В третия гейм шампионите започнаха много по-уверено, а първото техническо дойде при 8:4 в тяхна полза. Те успяха да увеличат все повече преднината си и я поддържаха до средата на гейма. Гостите отговориха и изравниха, като дръпнаха с комфортен аванс, който успяха да запазят и до самия край. С 25:21, Етникос затвори частта и дръпна с 2:1.

В четвъртата част волейболистите на Етникос бързо поведоха със значителен аванс, който постепенно увеличаваха. Шампионите показаха характер и с отлични изяви стопиха пасива и изравниха. От този момент последва вече познат много равностоен и оспорван развой. За пореден път обаче, червените сложиха край на гейма с 25:23 за отново равенство в мача 2:2 и тайбрек.

Решителният пети гейм започна отлично за домакините, които дръпнаха с няколко точки. До края червените успяха да запазят преднината си и стигнаха до успеха с 15:12 за крайното 3:2 гейма.

Боян Йорданов започна като титуляр, но бе сменен в третия гейм, като до края се появяваше на моменти отново в игра и завърши с 10 точки, а топреализатор бе Леонардо Калдейра, който наниза страхотните 27 пункта.

По този начин Олимпиакос поведе с 1:0 победи във финалната серия, която се играе до три успеха от пет мача. Втората среща между двата тима е утре, 29 април от 20:00 часа.