Реал унижи Байерн на „Алианц Арена“ и стигна мечтания финал (ВИДЕО)

Публикувано в: Германия, Избрано, Испания, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:43, 29 апр 2014, Автор: , Преглеждания:66

Кристиано Роналдо

Отборът на Реал Мадрид се класира за финала на Шампионската лига, след като смачка с 4-0 тима на Байерн Мюнхен насред „Алианц Арена“ във втория полуфинал между двата състава. По този начин „белият балет“ детронира актуалния носител на трофея след успех с общ резултат от 5-0. В опит да спечели рекордната си десета титла „лос меренгес“ очакват победителя от сблъсъка между Челси и Атлетико Мадрид.

Домакините започнаха срещата с мощен натиск и преса в половината на съперника. Баварците се опитваха да действат на висока скорост, но често бъркаха в подаванията. В 9-ата минута Нойер пресече един пас с глава, но прати топката права на крака на Бейл, който обаче прехвърли вратата и пропусна да открие резултата.

В 16-ата Лука Модрич центрира от корнер, Серхио Рамос надскочи всички в наказателното поле и направи Мануел Нойер безпомощен с изстрел от седем метра – 1-0. Голът изнерви домакините и след подновяването на играта Данте извърши много грубо нарушение срещу Кристиано Роналдо и се размина само с жълт картон.

Серхио Рамос

Четири по-късно „белият балет“ повтори упражнението от първия гол. Модрич центрира от фаул и Пепе отклони с глава, след което Рамос засече топката за 2-0. В 27-ата Реал организира нова чудесна контра, при която Роналдо се озова в стрелкова позиция, но шутът му мина покрай страничната греда.

В 34-ата минута гостите направиха нова блестяща контра, при която Бейл напредна мощно през центъра, но вместо да стреля, подаде на непокрития Роналдо и португалецът за трети път огорчи Нойер. Това бе гол номер 15 за Кристиано в Шампионската лига този сезон – абсолютен рекорд в историята на турнира.

Четири след това Нойер отново излезе доста напред пред пеналта си и подари топката на Роналдо, който опита далечен шут към опразнената врата, но не намери целта. Малко преди края на полувремето Алонсо получи жълт картон за нарушение срещу Швайнщайгер и получи жълт картон, който ще го извади от финала в Лисабон.

След почивката Реал намали значително темпото и се бранеше спокойно в собствената си половина. В 64-ата минута Кроос пробва изстрел от 30 метра, но Касияс уверено спаси. Последваха доста по-скучни минути, в които не се случваше почти нищо. В последните секунди Роналдо отново показа високата си класа, след като стреля много хитро по земя от фаул и препарира Нойер за крайното 4-0.

Финалът на надпреварата е на 24 май на стадион „Луж“ в португалската Лисабон, а Реал очаква победителя от двойката Челси – Атлетико Мадрид.