Атлетико разглоби Челси на „Стамфорд Бридж“ и оформи испанския финал

Публикувано в: Англия, Избрано, Испания, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:43, 30 апр 2014, Автор: , Преглеждания:50

Атлетико Мадрид победи Челси като гост

Отборът на Атлетико Мадрид оформи изцяло испански финал в Шампионската лига, след като надигра тима на Челси с 3-1 насред „Стамфорд Бридж“ в реванша от полуфиналите. Първият сблъсък на „Висенте Калдерон“ бе приключил при 0-0 и по този начин „дюшекчиите“ ще спорят срещу големия си градски противник Реал Мадрид във финала в Лисабон на 24 май.

Още в 5-ата минута феновете на лондончани въздъхнаха с облекчение, след като много техничен удар на Коке от левия фланг изненада Шварцър и топката нацели напречната греда, след което защитник на домакините изби панически в корнер. В средата на първата част Давид Луис опита нещо много красиво, стреляйки със задна ножица, но топката мина на половин метър от страничния стълб на Куртоа.

Последваха равностойни минути, в които двата тима си разменяха атаки, но без да стигат до опасни ситуации. Челси нанесе своя удар в 36-ата минута, когато Вилиан създаде проблеми на отбраната на Атлетико, задържайки топката край флагчето за ъглов удар отдясно. Той успя до подаде на Аспиликуета, който по земя намери Фернандо Торес и Хлапето без никаква подготовка стреля от девет метра и откри резултата.

Полувремето отиваше към своя край, когато в последните секунди „дюшекчиите“ успяха да изравнят. Тиаго Мендеш копна гениално топката зад защитата на домакините, а отдясно се бе включил Хуанфран, който отклони кълбото от аутлинията, връщайки го към малкия пеналт. Там трима футболисти на „сините“ не успяха да изчистят и Адриан Лопес от шест метра вкара за 1-1.

Две минути след почивката гостите можеха да решат всичко, но от малък ъгъл Арда Туран не успя да преодолее Марк Шварцър. В 53-ата Тери засече с глава центриране от фаул от десния фланг, но Куртоа показа страхотен рефлекс и отрази удара. В 59-ата минута резервата Ето’О извърши необмислено нарушение срещу Диего Коща в пеналта и реферът Никола Рицоли даде дузпа. След около двеминутно суетене Коща изпълни наказателния удар и с бомбен шут даде аванс на Атлетико – 2-1.

Малко след това домакините бяха близо до изравняване след удар с глава на Давид Луис, но кълбото се удари в горната греда, след което Куртоа изби в корнер. В 72-ата минута момчетата на Диего Симеоне окончателно убиха интригата в мача, след като Арда стреля много мощно с глава след центриране от десния фланг, а топката се удари в напречния стълб, след което турчинът направи добавка от три метра на празна врата за крайното 3-1. „Сините“ се опитаха поне да стигнат до намаляване на резултата, но в добавеното време Куртоа на два пъти спаси изстрели на Азар.

По този начин Атлетико се класира отново на финал в Шампионската лига след 40-годишна пауза, докато Жозе Моуриньо продължава да няма финал с Челси в най-комерсиалния футболен турнир.