Късна драма прати Севиля на финал в Лига Европа

Публикувано в: Избрано, Испания, Лига Европа, Футбол Свят
00:30, 2 май 2014, Автор: , Преглеждания:52

Севиля

Отборът на Севиля се класира за финала в Лига Европа по изключително драматичен начин, след като загуби с 1-3 при визитата си на Валенсия на „Местая“ в реванша от полуфиналите. Момчетата на Унай Емери спечели първата среща с 2-0, а голът на Стефан М’Бия в последните секунди осигури на андалусийците място на финала на „Ювентус Стейдиъм“ на 14 май.

Домакините започнаха много силно мача и откриха резултата още в 14-ата минута след страхотна атака. Едуардо Варгас даде прекрасен пас зад защитата на андалусийци към Софиан Фегули, който финтира защитник на съперника и с бомбен удар от шест метра не остави шанс на Бето.

В 26-ата минута „прилепите“ заличиха пасива си от първия мач, след като Хуан Бернат центрира от левия фланг и Жонас засече топката с глава. Кълбото се удари в горната греда, след което рикошира във вратаря Бето и влезе в мрежата на гостите.

В 70-ата минута Валенсия направи разликата класическа, след като при изпълнение на корнер Рикардо Коща отклони топката и тя попадна в Жереми Матю. Французинът не се поколеба и с мощен удар наказа Бето за трети път – 3-0.

Домакините вече се виждаха на финал, когато в четвъртата минута на добавеното време М’Бия огорчи „Местая“. След изпълнение на тъч от дясното крило, Федерико Фасио продължи топката към камерунеца, който от два метра с удар с глава не остави шанс на Бето.

По този начин Севиля продължава към финала на 14 май на „Ювентус Стейдиъм“, където ще спори с тима на Бенфика.