Публикувано в: Баскетбол, България
21:10, 2 май 2014, Автор: , Преглеждания:38
Лукойл победи Черноморец

снимка: lukoilacademic.bg

Шампионът Лукойл Академик се класира за полуфиналите в мъжката НБЛ, след като постигна втора поредна победа над Черноморец в четвъртфиналите, този път със 119-79 като гост в зала „Бойчо Брънзов” в Бургас

Седем баскетболисти на Лукойл записаха двуцифрен актив в мача, като 25 точки отбеляза Юре Лалич, а 24 – Александър Янев. За домакините петима вкараха повече от 10 точки, като със 17 се отличи Любен Пасков, а с 15 и 7 борби – Тодор Тодоров. За тима дебютира 14-годишният Стоил Аладжов, който бе близо 2 минути на терена и завърши с 2 точки от единствената си стрелба.

В следващата фаза, в която се играе до три победи от пет мача „студентите” ще срещнат Черно море Порт. Варненци надиграха Ямбол с 81-66 като гости и отстраниха съперника си с 2-0 победи.

Милян Пупович регистрира 15 точки и 7 борби за победителите, с 14 плюс 6 се включи Николай Стоянов, а 13 отбеляза Асен Великов. За Ямбол 13 точки отбеляза Станислав Славейков, с 11 завърши Павлин Иванов, а с 10 – Станислав Говедаров.