Баскетболистките на Дунав с трета поредна титла!

Публикувано в: Баскетбол, България
19:58, 3 май 2014, Автор: , Преглеждания:50

Дунав победи Левски

Отборът на Дунав спечели шампионската титла в НБЛ за трета поредна година, след като в решителния пети финален мач с Левски надделя със 76-61 над в Русе. По този начин момичетата на Георги Божков триумфираха в битката за златото с 3-2 успеха.

Решителни за изхода на двубоя се оказаха последните 3.50 минути от втората част, в които столичанки нямаха нито един кош, докато домакините направиха серия от 14-0 дръпнаха със сериозен аванс от 38-24. След почивката русенки контролираха мача и не позволиха „сините“ да се доближат до тях.

Радостина Димитрова бе най-резултатна за шампионките със 17 точки. По 14 добавиха Таня Чиров и Кристина Сантяго.

За гостите от София с 15 точки завърши Шарел Алън, а с по 14 са Наташа Попович и Христина Иванова.

За Дунав това е четвърта титла в историята на клуба след 2008, 2012 и 2013-а.