Фантастичен Боян Йорданов отново стана шампион на Гърция!

21:54, 3 май 2014, Автор: , Преглеждания:88

10269601_615805768503416_6806336831918026460_n
Гръцкият първенец Олимпиакос с Боян Йорданов отново стана шампион на Гърция и записа „златен дубъл“, след като отстрани Етникос със сладкото 3:0 (26:24, 31:29, 25:17) гейма в третия мач от финалите, игран тази вечер в Александруполис.

И двата отбора започнаха доста предпазливо, като изчакваха съперникът да сгреши. Домакините първи поеха инициативата и поведоха с комфортна преднина от 3-4 точки, която поддържаха до средата на гейма. След това шампионите показаха характер и с отлични изяви в атака и сервис стопиха пасива и отново се стигна до оспорваното точка за точка. В крайна сметка червените затвориха частта с 26:24, повеждайки с 1:0.

Във втората част гостите тръгнаха много по-добре и съумяха да поведат и поддържат в своя полза минимален аванс. Последва подобаващ отговор от домакините, които с много силни изяви стопиха изоставането, за да се стигне за пореден път до познатия оспорван развой. В заключителните моменти се разрази изключителна битка, в която съперниците се надлъгваха с великолепни отигравания и си размениха няколко грешки. И двата отбора пропиляха няколко шанса за затваряне на гейма, като червените отново се наложиха с 31:29, дръпвайки с 2:0.

В третия гейм се разви до болка познатия равностоен сценарий, а резултата се движеше точка за точка. Постепенно обаче, шампионите наложиха пълна доминация и буквално разгромиха съперника с убийствена разлика от 8-9 точки. До края интрига така и нямаше, а Боби Йорданов сложи край на гейма и мача с мощна атака за категоричното 25:17 за сладкия успех от 3:0 гейма на своя тим и отново шампиони на Гърция!

Боян Йорданов за пореден път имаше основна заслуга за успеха, след като заби страхотните 22 точки – 19 в атака при 53% ефективност, един ас и две блокади.

По-рано през сезонa Супер Бобо и съотборниците му спечелиха и Купата на страната, а сега станаха отново шампиони на Гърция, като това се случва за рекорден 27-и път в историята на клуба!