Гинган грабна Купата на Франция

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
02:42, 4 май 2014, Автор: , Преглеждания:48

Гинган

Отборът на Гинган триумфира с купата на Франция, след като във финала на „Стад дьо Франс“ в Париж надви с 2:0 отбора на Рен.

В 37-ата минута Кристоф Мандан стреля с глава, вратарят на Рен изби, но топката попадна точно на крака на Жонатан Мартен Перейра, който с мощен удар опъна мрежата.

Интригата в мача приключи веднага след почивката. В 47-ата минута Стевен Лангил центрира перфектно от левия фланг и Мустафа Ятабаре с глава мощно прониза мрежата на Рен за втори път.

Спечелената Купа на Франция за отбора на Гинган означава участие в Лига Европа директно от груповата фаза. Интересното е, че футболистите на Жослен Гурвенек за втори път след 2009-а година печелят трофея за сметка на Рен, който и тогава стигна до финалния мач, но загуби.