Драматичен обрат остави Галатасарай в зона „Шампионска лига“

Публикувано в: Турция, Футбол Свят
01:00, 4 май 2014, Автор: , Преглеждания:36

Галатасарай

Отборът на Галатасарай задържа второто си място в турската Суперлига, след като се наложи с 3-2 при домакинството си на Генчлербирлии в мач от 32-ия кръг.

Срещата на „Тюрк Телеком Арена“ започна доста шокиращо, след като до 12-ата минута гостите вкараха два гола чрез Октай Делибалта и Ермин Зек. В 61-ата Бурак Йълмаз намали пасива на „Джим Бом“, а 120 секунди по-късно Ахмет отбеляза в собствената си врата за 2-2. В последните секунди Умут Булут реализира победното попадение за домакините.

Бешикташ също спечели домакинска победа, надделявайки с 2-1 над Касъмпаша. Оузхан Озякюп и Вели Кавлак осигуриха добър аванс от два гола за „черните орли“ още до 17-ата минута. В края на мача голмайторът на гостите Есекил Скарионе реализира почетното попадение за своя тим.

След тези мачове Галатасарай остава втори с 59 точки, а Бешикташ е трети с 58. До края на сезона остават още два кръга.

Шампионът Фенербахче, който гарантира титлата си още през миналия уикенд, гостуват утре вечер на Акхисар.