Инсине вдъхнови Наполи за пети триумф за Купата (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
01:30, 4 май 2014, Автор: , Преглеждания:84

Лоренцо Инсине

Отборът на Наполи спечели първи трофей под ръководството на Рафаел Бенитес, след като триумфира с Купата на Италия. На финала на „Олимпико“ в Рим „небесносините“ надиграха тима на Фиорентина с 3-1 и вдигнаха трофея за пети път в историята си.

Мачът бе забавен с 45 минути заради размириците на стадиона, предизвикани от феновете на Наполи, които искаха да знаят състоянието на простреляния от полицаи привърженик малко преди планираното начало на двубоя.

Момчетата на Бенитес откриха резултата в 11-ата минута, след като Марек Хамшик пусна пас по трева към Лоренцо Инсине. Нападателят не се поколеба и с фамозен фалцов изстрел прати топката в мрежата на безпомощния Нето. Шест по-късно Гонсало Игуаин подаде хитро по земята към Инсине, който връхлетя върху кълбото със силен удар, получи се рикошет в защитник на „Ла Виола“ и топката влетя във вратата на Нето за втори път. В 28-ата минута Йосип Иличич чукна много технично топката към Хуан Варгас, който с мощно воле от границата на пеналта намали изоставането на Фиорентина – 1-2.

В 79-ата минута Гьокхан Инлер получи втори жълт картон за нарушение в гръб срещу Йосип Иличич, което внесе допълнителни интрига и напрежение в двубоя. В крайна сметка обаче Наполи удържа на натиска на съперника си, а „виолетовите“ създадоха само едно чисто голово положение, пропиляно с неточен удар встрани от гредата на Иличич от осем метра. В 92-ата минута Мертенс изненада отбраната на Фиорентина и се възползва от добър пас пред малкото наказателно поле, за да простреля Нето за крайното 3-1.

С триумфа си на стадион „Олимпико“ днес Наполи се изравни по брой купи (5) с Милан и Торино, докато Лацио и Фиорентина имат по 6, Интер е със 7, а Рома и Ювентус са лидери с по 9.