Леванте нашамари Атлетико и завърза интригата за титлата (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
20:57, 4 май 2014, Автор: , Преглеждания:54

Давид Барал

Отборът на Атлетико Мадрид допусна сензационна загуба с 0-2 при визитата си на Леванте на „Суидад де Валенсия“ в мач от 36-ия кръг на Примера дивисион.

Срещата започна блестящо за домакините, след като още в седмата минута Филипе Луиш си отбеляза автогол след изпълнение на корнер от десния фланг. “Дюшекчиите“ се хвърлиха веднага да изравняват, но Раул Гарсия не беше точен в 13-ата минута, а после на два пъти Диего Коща бе спиран в изгодни ситуации от спорни засади.

Големите претенции на гостите бяха в 35-ата минута, когато Момо Сисоко заби удар в лицето на Коща, но реферът не видя ситуацията и спести червения картон на малиеца. Нападателят също заслужаваше изгонване, тъй като удари глава на съперника си

След почивката натискът на Атлетико стана още по-силен, но пропуските продължиха да се редуват. Диего Коща, Диего, Филипе Луиш, Арда Туран и Коке не бяха точни при шансовете на мадридчани. В средата на втората част валенсианци нанесоха своя втори удар, след като Давид Барал засече центриране на Виктор Касадесус и направи 2:0. След това Адриан тресна греда, а Тиаго Мендеш пропиля последния шанс за Атлетико в 87-ата минута, като ударът му излезе с малко в аут.

Въпреки това поражение, Атлетико остава на върха с 88 точки, с три повече от втория Барселона и на шест пред Реал Мадрид. „Белите“ обаче имат цели два мача по-малко.