Манчестър Сити мина „карамеления“ тест и докосва титлата (ВИДЕО)

00:23, 4 май 2014, Автор: , Преглеждания:36

Манчестър Сити

Отборът на Манчестър Сити направи решителната си крачка към титлата във Висшата лига, след като се наложи с 3-2 при тежкото си гостуване на Евертън на „Гудисън Парк“. По този начин момчетата на Мануел Пелегрини се изкачиха на върха на класирането, а до края на сезона имат домакинства на непретенциозните Уест Хем и Астън Вила.

Двубоят започна мечтано за „карамелите“, след като още в 11-ата минута Рос Баркли вкара фантастичен гол. Добрата атака на домакините завърши с пас на Стивън Нейсмит към английския талант, който с феноменален изстрел от около 22 метра прехвърли Джо Харт, пращайки топката в горния ляв ъгъл.

В 22-ата минута Сити възстанови паритета, след като Серхио Агуеро получи подаване от Яя Туре и от малък ъгъл преодоля Тим Хауърд, шутирайки в близкия му ъгъл. 120 секунди преди почивката обратът за „гражданите“ стана факт. Джеймс Милнър качи кълбото на главата на Един Джеко, а босненецът не пропусна целта от девет метра – 2-1.

Само три минути след почивката гостите решиха нещата в своя полза, след като Самир Насри проби до аутлинията вляво и центрира по земя към Джеко, който от границата на малкия пеналт отклони топката в мрежата за 3-1. В 65-ата домакините върнаха един гол, след като Ромелу Лукаку засече с глава центриране на Лейтън Бейнс. При попадението, обаче, останаха сериозни съмнения за засада, но страничният рефер не маркира такава.

След този успех Манчестър Сити има 80 точки и поведе в класирането заради по-добрата си голова разлика спрямо тима на Ливърпул, който също е с 80 пункта. Евертън е пети с 69 точки.