Бербатов с нов гол при издънка на Монако, ПСЖ шампион

Публикувано в: Българи в чужбина, Франция, Футбол Свят
22:08, 7 май 2014, Автор: , Преглеждания:46

Димитър Бербатов

Отборът на Монако завърши наравно 1-1 с борещия се за оцеляване тим на Гинган в среща от 36-ия кръг на Лига 1, играна на “Луи II“. Димитър Бербатов вкара единствения гол за „монегаските“, а това реми донесе и титлата на ПСЖ, който играе в момента срещу Рен.

В 43-ата минута Бербатов, който бе заменен малко преди края на мача, за да получи аплодисментите на феновете, стреля с глава от пет метра, но топката мина над гредата. В 77-ата Митко беше оставен непокрит на шестия метър от голлинията и след отлично центриране отдясно българинът опъна мрежата след прецизно насочване с глава.

В 85-ата минута гостите успяха да изравнят, след като Фатих Атък се разписа с хубав удар от ждроб в близкия ъгъл на вратаря – 1:1. В 88-ата резервата от състава на гостите Мустафа Диало получи червен картон след безумен удар глава в глава срещу скочилия за топката Жереми Тулалан.

До ново попадение не се стигна и Гинган спечели ценна точка в битката си оцеляване, след като вече има 39 и 16-и в класирането, докато Монако е втори със 76, на седем от ПСЖ, които ще празнуват шампионската си титла след края на мача с Рен.