Левски превзе „Тича“ с голове на Гаджев и Божинов

Публикувано в: Избрано, Левски, Футбол България, Черно море
19:59, 7 май 2014, Автор: , Преглеждания:87
Валери Божинов

снимка: levski.bg

Отборът на Левски спечели втора поредна победа в А група, след като се наложи с 2-1 при визитата си на Черно море на „Тича“ в първия мач от 38-ия кръг на А група.

„Сините“ откриха резултата още в шестата минута, след като получиха дузпа за игра с ръка на Михаил Венков. Защитникът спря топката с ръка след изстрел от фаул на Владо Гаджев. Именно Гаджев бе точен от бялата точка за 1-0.

В 12-ата варненци върнаха паритета в двубоя, след като Станислав Ангелов сбърка при изнасянето на топката и Валери Домовчийски я открадна. Домо овладя на гърди и с второто докосване я прати в мрежата на Блажевич за 1-1.

В 53-ата минута Валдо Гаджев се отличи и с асистенция, центрирайки отлично от десния фланг към Валери Божинов, който бе точен след удар с глава – 2-1.

След този успех Левски е пети в класирането с 56 точки, докато Черно море е шести с 54.