Валядолид уби мечтите на Реал за титла

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
00:09, 8 май 2014, Автор: , Преглеждания:68

Серхио Рамос

Отборът на Реал Мадрид почти загуби шансове за титлата в Примера дивисион, след като изненадващо завърши 1-1 при визитата си на Валядолид на „Нуево Сория“ в отложен мач.

Двубоят започна кошмарно за „белия балет“, след като още в осмата минута Кристиано Роналдо получи контузия и бе заменен от Алваро Мората. Въпреки това, гостите откриха резултата в 35-ата минута. Серхио Рамос се нагърби с изпълнение на пряк свободен удар и със силен изстрел над стената успя да изненада вратаря Хайме за 1:0.

През второто полувреме тимът на Карло Анчелоти заигра по-пестеливо и позволи на своя съперник да създаде няколко добри положения. В 66-ата минута Хави Гера беше много близо до изравняване. Хефрен Суарес центрира отдясно, а някъде около дузпата Хави Гера направи задна ножица и топката облиза дясната греда на Икер Касияс.

Към края на двубоя Анчелоти реши да съхранява крехката преднина със защитни смени. В 85-ата домакините нанесоха своя удар. След корнер Умберто Осорио се извиси и с глава отбеляза за 1:1. В 88-ата момчетата на Хуан Игнасио Мартинес имаше великолепна възможност за второ попадение, след като се озоваха трима на един на контраатака, но Пепе изчисти топката.

След това реми Реал има 84 точки и остава на трето място, на цели четири точки от лидера Атлетико Мадрид. Барселона е на втора позиция с 85. В последния кръг каталунците приемат „дюшекчиите“ и в момента изглеждат като най-вероятния шампион на Испания за сезон 2013/2014.

Валядолид направи важна крачка в битката си за оцеляване, след като вече има 36 точки, но още е на опасната 18-а позиция. С по 36 пункта са още Алмерия и Хетафе, а Гранада има 38, докато Елче е с 39.