Балкан прегази Левски и е на победа от финал в НБЛ

Публикувано в: Баскетбол, България, Избрано
19:31, 11 май 2014, Автор: , Преглеждания:45
Балкан

снимка: botevgrad.com

Отборът на Балкан е на победа от финал в Националната баскетболна лига, след като спечели и втория мач срещу Левски в „Арена Ботевград“, този път с 89-71. По този начин момчетата на Александър Тодоров поведоха с 2-0 в полуфиналната серия.

Първата част на двубоя бе доста равностойна, но във втората домакините успяха да натрупат преднина от девет точки. Все пак, „сините“ съумяха да се оттеглят на почивка при пасив от шест пункта след кош на Уилкинсън – 41-47.

В началото на третата четвърт Балкан успя да изгради аванс от цели 13 пункта и Тити Папазов взе почивка. Гостите стопиха изоставането си на само три пункта до средата на частта, но с две тройки на Павел Маринов домакините увеличиха предимството си на седем точки за 64-57. До края възпитаниците на Аце Тодоров бяха непреклонни и с много силна игра стигнаха до заслужен успех с 89-71.

Станимир Маринов бе най-полезен за домакините с 18 точки, 7 борби и 6 асистенции. Павел Маринов се отчете със 17 точки и 7 борби, а Иван Лилов вкара 14.

За „сините“ дабъл дабъл и единствен на някакво ниво бе Джумейн Джоунс със 17 точки и 14 борби. Брендън Хийт добави 13 точки и 6 асистенции, а с 11 точки и 8 борби бе Майк Уилкинсън.

Мач №3 от серията е в сряда (14 май) в София от 18.00 часа.