Зенит изпуска титлата в Русия, фенове прекратиха мача с Динамо

Публикувано в: Избрано, Русия, Футбол Свят
14:51, 11 май 2014, Автор: , Преглеждания:34

Зенит се сбогува с титлата

Отборът на Динамо Москва нанесе сериозен удар върху шампионските амбиции на Зенит, след като водеше на тима от Санкт Петербург с 4-2 насред неговия стадион „Питерский“ в мач от 29-ия кръг на Премиерлигата. Срещата, обаче, не завърши, след като фенове на домакините нахлуха на терена две минути преди края на двубоя, което на практика означава, че питерци ще запишат служебно поражение.

Двубоят започна отлично за домакините, след като още в шестата минута Дани откри резултата. Аксел Вицел центрира по земя от левия фланг, Саломон Рондон успя не да се разпише от шест метра, но при добавката Дани стреля мощно под гредата за 1-0. Гостите успяха да възстановят равенството в 35-ата минута след попадение на Артур Юсупов.

В началото на второто полувреме Хълк направи непростим пропуск, след като от седем метра шутира в напречната греда. В 57-ата Динамо направи пълен обрат, след като Леандро Фернандес засече отлично центриране на Юрий Жирков. Осем минути след това гостите увеличиха аванса си, след като Алексей Йонов центрира от дясното крило и оставеният непокрит Кристиан Нобоа реализира с удар с глава за 3-1.

Шест по-късно Кевин Курани направи хубав самостоятелен рейд и със силен шут доведе нещата до 4-1. В 84-ата минута Александър Кержаков с мощна тупалка върна едно попадение за Зенит, намалявайки резултата на 2-4. Две минути преди края реферът Сергей Иванов прекъсна мача, след като фенове на домакините навлязоха на терена. Двубоят в крайна сметка не се доигра и гостите почти сигурно ще запишат служебна победа.

След този развой на нещата Зенит почти сигурно ще запише служебна загуба, а с това и най-вероятно ще изпусне титлата в Русия. Най-лошата опция за момчетата на Андре Вилаш-Боаш е тимът да се срине до третата позиция, с което да не играе и в Шампионската лига. Зенит е с 60 точки, а преследвачите Локомотив и ЦСКА съответно с 59 и 58. Двата московски гранда играят по-късно днес. Динамо остава четвърти в класирането с 52 точки.