Инна Ефтимова и Георги Иванов с победи в „Нови Звезди“

Публикувано в: Лека Атлетика
21:20, 21 май 2014, Автор: , Преглеждания:165

Инна ЕфтимоваИнна Ефтимова спечели бягането на 100 метра за жени на турнира по лека атлетика „Нови Звезди“ в София и покри норматив за участие на Европейското първенство в Цюрих през август.

Това беше първо състезание за Ефтимова, след като изтърпя наказание лишаване от състезателни права за две години заради употреба на допинг.

Ефтимова победи във финала на дисциплината на стадиона на НСА „Васил Левски“ с 11.40 секунди, но при попътен вятър от 2.6 метра в секунда. Преди това в сериите Инна даде време от 11.45 сек (+0.8 м/сек), с което си осигури старт в Цюрих.

На второ място в бягането на 100 метра се класира Полина Кираджийска с 12.18 секунди, а трета е Галина Николова с 12.32 секунди.

Лекоатлет номер 1 на България за миналата година Георги Иванов спечели дисциплината тласкане на гюле с резултат 20,91 метра, което е и негово лично постижение за сезона.

Иванов тласна гюлето на 20,91 метра в последния си, шести опит, а преди това направи опити на 20.07 метра, 20.49 метра, 20.77 метра и два фаула.

Втори в дисциплината остана Росен Карамфилов със 17.04 метра, а трети е Валери Парашкевов с 15.93 метра.