Публикувано в: Избрано, Футбол България
23:06, 29 май 2014, Автор: , Преглеждания:53
България юноши

снимка: Илиян Телкеджиев/Lap.BG/БФС

Юношеският национален отбор на България до 19 г. завърши на първо място в своята група и без загуба в Елитната квалификация за ЕВРО 2014. В последния си мач „лъвчетата“ направиха 1:1 с Италия и така събраха 7 точки. Швеция остана на второ място след разгром над Чехия и с актив от 6 точки, трети са чехите, а „скуадра адзура“ остана последен.

На стадион „Берое“ в Стара Загора всичко интересно се случи в последните 20 минути от мача. След едно равностойно първо полувреме, в което българите имаха изгодни положения, но ги пропиляха, в 71-ата мин Дел Фабро подпря отзад излезлия сам срещу италианския вратар Борислав Цонев и съдията отсъди дузпа, която Антонио Вутов хландокръвно превърна в гол. Извършителят на нарушението пък бе изгонен. За съжаление още в следващата атака Креко възстанови равенството с хирургически точен шут в левия долен ъгъл на вратаря Любенов. До края равенството се запази.

Изключителна драма се разигра в Група 1 на Елитните квалификации, където Англия се смяташе за сигурен финалист. С победен гол в 94-ата минута на капитана Собол Украйна изтръгна 1:0 от островитяните на техен терен и ги шокира, класирайки се за тяхна сметка. Освен България и Украйна засега сигурен финалист на ЕВРО 2014 от 19 до 31 юли е домакинът Унгария.

БЪЛГАРИЯ: Александър Любенов, Васил Попов, Преслав Петров, Христофор Хубчев, Кирил Десподов (34-Стивън Петков), Никола Колев, Станислав Дрянов (92-Димитър Велковски), Антонио Вутов (86-Рейан Даскалов), Александър Василев, Радослав Цонев, Борислав Цонев.

ИТАЛИЯ: Голини, Бера, Дел Фабро, Сома (Чекарони), Калабриа, Кречо, Кристанте, Пелегрини, Петричоне (76-Валоти), Чери, Чиуриа (26-Граси).