Четвърти пореден финал за Маями в НБА

Публикувано в: Баскетбол, НБА
12:11, 31 май 2014, Автор: , Преглеждания:27

Маями Хийт

Отборът на Маями Хийт се класира за четвърта поредна година на финал в НБА, след като победи Индиана Пейсърс със 117:92 в мач номер шест от серия на Източната конференция. По този начин „Горещите“ спечелиха битката с „Пешеходците“ с 4-2.

Леброн Джеймс и Крис Бош отбелязаха по 25 точки за отбора на Маями, който съкруши надеждите на Пейсърс за финал рано в срещата.

Хийт водеха с цели 37 точки в заключителните минути на мача и бяха сигурни за четвъртия си пореден финал в НБА, което ги прави едва третият клуб в историята на НБА с подобно постижение. Другите са Бостън и Лос Анджелис.

Пол Джордж отбеляза 29 точки за Индиана, а Дейвид Уест добави други 16 пункта.

В защитата на титлата си Маями Хийт ще срещне победителя от двубоя между Сан Антонио и Оклахома Сити. „Шпорите“ водят в серията с 3:2 победи.