Белгия повали Швеция, Франция изпусна Парагвай (ВИДЕО)

Публикувано в: Мондиал 2014, Франция, Футбол Свят
01:22, 2 юни 2014, Автор: , Преглеждания:64

Еден Азар

Отборът на Белгия показа добра форма десетина дни преди старта на Мондиал 2014, след като се наложи с 2-0 като гост на Швеция на „Френдс Арена“ в Солна.

И двете попадения за „червените дяволи“ отбелязаха футболисти, играещи в английската Висша лига. В 37-ата минута домакините сбъркаха при изнасянето на топката и тя попадна в Аксел Вицел. Халфът на Зенит подаде отлично към Ромелу Лукаку и нападателят на Евертън заби страхотен гол с изстрел от 24 метра. В 78-ата звездата на Челси Еден Азар направи чудесно двойно подаване с Кевин де Бруйн и реализира красиво попадение с шут от границата на пеналта.

Франция допусна изненадващо равенство 1-1 при домакинството си на Парагвай на „Алианц Ривиера“ в Ница. Антоан Гризман откри резултата в 82-ата минута, но Виктор Касерес изравни за „гуараните“ 60 секунди преди изтичане на редовното време.

В друга приятелска среща САЩ спечели с 2-1 като домакин на Турция. Фабиан Джонсън откри резултата в 26-ата минута, а седем след почивката Клинтън Демпси удвои. В последната минута Селчук Инан бе точен от дузпа за гостите.