Халеп и Ерани продължават към четвъртфиналите в Париж

Публикувано в: WTA, Тенис
18:15, 2 юни 2014, Автор: , Преглеждания:38

Симона Халеп

Поставената под номер 4 Симона Халеп достигна до втори пореден четвъртфинал на турнир от Големия шлем, след като записа победа с 6-4; 6-3 над американката Слоун Стивънс в среща от осминафиналите на Ролан Гарос. В началото на годината румънката стигна до най-добрите осем и на Аустрелиън Оупън.

Мачът започна отлично за Халеп, която тръгна с пробив и поведе с 2-0. Стивънс не само, че направи ребрейк, но дори спечели за втори път подаването на съперничката си и излезе напред с 3-2. Американката, обаче, не съумя да затвърди брейка си и веднага бе пробита и резултатът бе доведен до 3-3. В края на сета румънката записа трети брейк и с това сложи точка на спора за 6-4.

В началото на втората част Халеп отново поведе с 2-0, след което двете тенисистки записаха серия от четири поредни пробива, преди Симона да вземе сервиса си и да дръпне с 5-2. До края красивата румънка запази преднината си и стигна до успеха след 79 минути.

В следващата фаза Халеп очаква победителката от двубоя между Светлана Кузнецова и Луцие Шафаржова.

В другия четвъртфинал ще се срещнат Сара Ерани и Андреа Петкович.

Поставената под номер 6 италианка надигра десетата в схемата Йелена Янкович със 7-6(2); 6-2 след два часа игра. Интересното е, че в тази среща двете тенисистки регистрираха цели 12 пробива – 7 за Ерани (три от които във втория сет) и пет за сръбкинята.

Петкович имаше също труден мач и успя да обърне квалификантката от Холандия Кики Бертенс за победа с 1-6; 6-2; 7-5 след малко повече от два часа игра.