„Лъвовете“ се събудиха, но взеха само точка от Сърбия

Публикувано в: Волейбол, Избрано
22:37, 8 юни 2014, Автор: , Преглеждания:121

Тодор Скримов

Българският национален отбор по волейбол записа четвърта поредна домакинска загуба в група Б на Световната лига, след като отстъпи с 2-3 (18-25; 21-25; 25-20; 25-22; 11-15) гейма срещу Сърбия във втория сблъсък в „Арена Армеец“.

Камило Плачи започна двубоя изненадващо с Добромир Димитров на разпределителския пост. Самата среща тръгна лошо за нашите момчета, след като гостите поведоха с 8-3 до първото техническо. „Лъвовете“ успяха да понатрупат малко самочувствие в следващите минути с 1-2 блокади, но въпреки това разликата скочи на седем пункта след ас на Атанасевич – 17-10. До края Сърбия запази аванса си без проблеми и спечели гейма с 25-18.

В началото на втората част „плавите“ отново дръпнаха с добра преднина от три точки при първото техническо – 8-5. Разликата дори бе увеличена до 15-11, но нашите успяха да намалят резултата след хубави атаки на резервата Кадънков и Скримов, който след това направи ас за 14-15. В този момент съперникът спря устрема ни и успя да натрупа предимство от пет точки за 20-15. Резултатът бе стопен до 19-21, но класата на сърбите си каза думата и те измъкнаха и втория гейм след 25-21.

Третата част започна много силно за България, след като нашите дръпнаха с 8-3, но след техническото разликата бе стопена до 12-13, което накара Камило Плачи да вземе таймаут. В този момент заработи блокадата ни и Соколов, Алексиев и Йосифов последователно спряха сръбските атаки за 16-12. С ас на Ники Пенчев преднината ни скочи до шест пункта при 22-16 и Игор Колакович ползва таймаут. До промяна, обаче, не се стигна и след хубава атака на Скримов геймът приключи при 25-20.

Четвъртата част започна доста оспорвано и първата почивка дойде при 8-7 за домакините след бомбено нападение на Соколов. След техническото нашите дръпнаха с 13-11, но равенството бе възстановено бързо. До втората пауза България запази предимството си и бе напред с един пункт – 16-15. След техническото момчетата на Плачи изградиха предимство от две точки за 18-16, след което геймът се разви точка за точка до самия край. Атака на Атанасевич излезе в аут, а с това нашите грабнаха гейма след 25-22.

Тайбрекът започна много лошо за „лъвовете“, които изостанаха с 0-4 след две грешки на Добри Димитров. Разликата бе увеличена до 6-1, което накара Плачи да поиска и втория си таймаут. С ас на Виктор Йосифов домакините намалиха резултата до 7-11, но Атанасевич с поредната си добра атака доведе нещата до 12-7. До края „плавите“ нямаха проблеми, въпреки че Димитров се отличи с два аса и затвориха двубоя след 15-11.

Най-резултатен за нашите с 23 точки бе Цветан Соколов, Тодор Скримов завърши с 16, а капитанът Тодор Алексиев се отличи с 14. За гостите Александър Атанасевич се отчете с 20 пункта.

След това поражение България има две точки, с колкото е и Русия, докато Сърбия и САЩ са на първите две места с по 10 пункта.

Следващата седмица – на 14 и 15 юни, „лъвовете“ гостуват на Сборная в Сургут.