Мексико укроти камерунските „лъвове“

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
20:57, 13 юни 2014, Автор: , Преглеждания:74

Орибе Пералта

Отборът на Мексико започна с победа кампанията си на Мондиал 2014, след като се наложи с минималното 1-0 над Камерун в среща от група А, играна на „Ещадио дас Дунас“.

Двубоят започна с много силен натиск на „ацтеките“, които дори стигнаха до гол в 11-ата минута. Ерера центрира отлично от десния фланг и дос Сантос засече топката от около точката на дузпата, правейки безпомощен стража Итандж, но Умберто Клавихо развя байрака. Засада, обаче, нямаше. В 22-ата Беноа Асу-Екото направи страхотен пробив по лявото крило, преодолявайки двама съперници, след което подаде отлично към Самуел Ето’О, но звездата на „неукротимите лъвове“ нацели десния страничен стълб на Очоа с мощен шут от 10 метра.

В 27-ата мексиканците имаха нова добра възможност за гол, но Рафа Маркес и Ектор Морено не успяха да засекат топката след изпълнение на фаул от Ерера. След 180 секунди Джовани дос Сантос за втори път намери мрежата на африканците, разписвайки се отблизо след изпълнение на корнер, но страничният рефер отново вдигна флага, незнайно защо. До почивката двата тима не успяха да стигнат до други чисти положения.

В началото на втората част Орибе Пералта бе изведен сам срещу Итандж, но не съумя да го преодолее. В 58-ата минута Асу-Екото стреля опасно от фаул, а топката рикошира в стената и мина на сантиметри от дясната греда на Очоа. Три по-късно дос Сантос бе намерен в добра позиция в наказателното поле, но шутът му бе отразен от Итандж. Орибе Пералта, обаче бе на правилното място в правилното време и с точна добавка даде аванс на своя тим – 1-0.

След попадението Камерун натисна съперника си, но положенията пред Очоа липсваха. Едва в 90-ата минута Асу-Екото центрира по отличен начин отляво и Бенджамин Муканджо стреля с глава, но вратарят на „ацтеките“ плонжира и улови кълбото. Мексиканците отговориха с чудесна възможност за резервата Чичарито, който от няколко метра шутира в аут.

След този успех Мексико има три точки и заема второ място в класирането. Лидер е домакинът Бразилия също с три. Камерун и Хърватия са без актив.

На 17 юни „селесао“ посреща Мексико, а ден след това Камерун ще срещне Хърватия.

Мексико – Очоа, Родригес, Маркес, Морено, Лаюн, Ерера (90 Салсидо), Гуардадо (68 Фабиан), Агилар, Васкес, дос Сантос, Пералта (73 Ернандес)

Камерун - Итандж, Асу-Екото, Н’Кулу, Шеджу, Джюгу (46 Нункю), Мбия, Ено, Сонг (79 Уебо), Чупо-Мотинг, Муканджо, Ето’О

Главен рефер: Вилмар Ролдан (Колумбия)
Помощници: Умберто Клавихо (Колумбия) и Едуардо Диас (Колумбия)
Жълти картони: Морено (Мексико); Нункю (Камерун)
Голмайстори: 1-0 Пералта 61