Японски рефер подари победа на Бразилия на старта на Мондиал 2014

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
01:00, 13 юни 2014, Автор: , Преглеждания:86

Бразилия

Отборът на Бразилия започна с победа домашния си Мондиал, след като надделя много трудно с 3-1 над Хърватия в мач от Група А, игран на „Арена де Сао Пауло. „Ватрените“ поведоха след автогол на Марсело, но с две попадения на Неймар и едно на Оскар „канариньо“ стигнаха до трите точки.

Първото положение в мача изненадващо дойде за гостите, които в осмата минута бяха близо до откриване на резултата. Иван Перишич центрира от десния фланг и Ивица Олич стреля с глава, но покрай гредата. В 11-ата публиката на домакините бе шокирана, след като Олич засече центриране от лявото крило, след което Марсело отклони кълбото в собствената си врата.

В средата на първата част Оскар отправи много красив шут от дъгата на пеналта, но Стипе Плетикоса реагира брилянтно и изби в корнер. Натискът на домакините стана още по-силен и в 29-ата минута резултатът бе изравнен. Неймар направи чудесен рейд през центъра, стигна до дъгата на наказателното поле и с елегантен шут по земя преодоля Плетикоса – 1-1. До почивката „селесао“ опита пълен обрат, но на няколко пъти вратарят на „ватрените“ се намеси решително и предотврати второ попадение.

През второто полувреме Бразилия заигра малко по-защитно, изчаквайки своя миг на контраатака. Моментът за домакините дойде в 70-ата минута и бе създаден от главния рефер Юичи Нишимура, който даде изключителна смешна дузпа за „златистите“. Фред падна театрално в наказателното след минимален контакт с Ловрен и арбитърът посочи бялата точка. Неймар бе точен и доведе нещата до 2-1. В 77-ата Давид Луис направи феноменален пропуск, стреляйки неточно с глава от пет метра.

Гостите все пак имаха шанс за изравняване, но далечен изстрел на Лука Модрич бе спасен с мъка от Жулио Сезар. В последната минута Оскар довърши Хърватия при една контра на домакините, разписвайки се с точен изстрел в долния десен ъгъл на Плетикоса.

След този успех Бразилия поведе в класирането с три точки, а Хърватия е с нула. Утре Камерун и Мексико излизат във втория сблъсък от група А.

Бразилия - Жулио Сезар, Дани Алвеш, Тиаго Силва, Давид Луис, Марсело, Паулиньо (63 Ернанес), Луис Густаво, Оскар, Хълк (68 Бернард), Фред, Неймар (88 Рамирес)

Хърватия - Плетикоса, Вършалко, Чорлука, Ловрен, Сърна, Ракитич, Ковачич (61 Брожович), Модрич, Перишич, Олич, Йелавич (78 Ребич)

Съдия: Юичи Нишимура (Япония)
Помощници: Тору Сагара (Япония) и Тошиюки Наги (Япония)
Жълти картони: Неймар, Луис Густаво (Бразилия); Чорлука, Ловрен (Хърватия)
Голмайстори: 0-1 Марсело 11 автогол; 1-1 Неймар 29; 2-1 Неймар 71 дузпа; 3-1 Оскар 90