Колумбия разкъса Гърция след шоу на Хамес Родригес

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
20:54, 14 юни 2014, Автор: , Преглеждания:103

Колумбия

Отборът на Колумбия започна с победа участието си на Мондиал 2014, след като надигра с 3-0 тима на Гърция в мач от група C, игран на „Ещадио Минейрао“. Голмайстори за тима на Хосе Пекерман бяха Пабло Армеро, Теофило Гутиерес и Хамес Родригес.

Срещата започна по най-добрия начин за Los Cafeteros, след като още в шестата минута Армеро откри резултата. Куадрадо направи добър рейд отляво, след което центрира по земя към около точката на дузпата, откъдето Армеро нанесе слаб удар, но топката рикошира в Манолас и влезе в мрежата на Карнезис.

В 28-ата минута Холебас центрира от фаул, а Торосидис нанесе много опасен удар с глава, но топката мина на сантиметри от десния стълб на Оспина. В края на първата част „елините“ можеха да изравнят след страхотен изстрел извън пеналта на Коне, но Оспина показа класа и изби в корнер.

В 49-ата минута Хамес Родригес опита мощен удар от двайсетина метра, но стражът на гърците изби. В 58-ата южноамериканците решиха всичко, след като Теофило Гутиерес разписа от метър след изпълнение на корнер и отклонена от Агилар топка.

Пет след това балканците можеха да намалят пасива си, но Гекас направи фрапантен пропуск. Торосидис проби до аутлинията отдясно и центрира добре, топката рикошира в Йепес и попадна на главата на нападателя, но той улучи напречната греда.

До края темпото леко спадна, а Гърция продължи да търси начин поне да вкара почетно попадение, но до такова така и не се стигна, дори обратното. В добавеното време Los Cafeteros направиха победата си класическа след чудесен изстрел на Хамес Родригес от 12 метра.

След този успех Колумбия поведе в класирането с три точки, докато Гърция е с нула. В 4:00 часа тази сутрин Кот Д’Ивоар и Япония излизат в другия сблъсък от групата.

Колумбия – Оспина, Армеро (74 Ариас), Йепес, Сапата, Сунига, Санчес, Агилар (68 Мехия), Родригес, Куадрадо, Ибарбо, Гутиерес (76 Мартинес)

Гърция – Карнезис, Торосидис, Манолас, Сократис, Холебас, Матиатис, Кацуранис, Коне (78 Карагунис), Салпингидис (57 Фетфацидис), Гекас (64 Митроглу), Самарас

Главен рефер: Марк Гейджър (САЩ)
Помощници: Марк Хърд (САЩ) и Джо Флетчър (Канада)
Жълти картони: Санчес (Колумбия); Салпингидис, Сократис (Гърция)
Голмайстори: 1-0 Армеро 6; 2-0 Гутиерес 58; 3-0 Родригес 90