„Лъвовете“ с неприятно поражение от Русия в Сургут

Публикувано в: Волейбол, Избрано
16:27, 14 юни 2014, Автор: , Преглеждания:297

Цветан Соколов

Българският национален отбор по волейбол допусна пето поредно поражение в група Б на Световната лига, след като загуби с 0-3 (18-25; 22-25; 15-25) гейма при първата си визита на олимпийския шампион Русия в Сургут.

Срещата започна добре за нашите, които поведоха с 2-0, но домакините направиха обрат и при техническото водеха с 8-6. С две поредни атаки на Соколов „лъвовете“ успяха да върнат водачеството си, но след това заработи руската блокада, която даде преднина от 13-10 на Сборная. До втората пауза момчетата на Андрей Воронков увеличиха предимството си на 16-12. Разликата скочи до пет пункта след контри на Бирюков и Мусерский – 19-14, което принуди Камило Плачи да иска втори таймаут. Бирюков реши всичко в гейма, след като направи два поредни аса, а първата част завърши при 25-18.

Вторият гейм тръгна равностойно, а „трикольорите“ успяха да се откъснат с две точки при първата техническа пауза – 8-6. Нашите успяха да задържат преднината си в резултата и до второто прекъсване – 16-15, но след това домакините направиха обрат за 19-18 след аут на Цецо Соколов. Последва грешка в нападение и на Скримов и резултатът набъбна до 21-19 за Сборная. С две поредни блокади „лъвовете“ се върнаха в гейма, изравнявайки за 22-22 и Воронков поиска прекъсване. Паузата спря устрема на нашите и Русия взе следващите три точки, а с това и втората част след 25-22.

Третият гейм започна ужасно за „лъвовете“, които изостанаха с 1-8 при първото техническо. Камило Плачи предприе промяна и пусна в игра младия разпределител Георги Сеганов, който на два пъти се отличи с добри комбинация с Краси Георгиев. Все пак, обаче, разликата от седем пункта се запази и при втората пауза – 16-9. До края Русия не срещна трудности и затвори мача с 3-0 след 25-15.

Цветан Соколов бе най-резултатен за България с 12 точки, а Тодор Скримов се отличи с 10. За домакините Николай Павлов и Денис Бирюков приключиха с по 13 пункта.

След това поражение нашите са на последно място в класирането с две точки, докато Русия е на трета позиция с пет пункта. Утре двата тима ще се срещнат за втори път в Сургут – отново от 15:00 часа.