Полша нанесе първа загуба на Италия, Иран отново би Бразилия

15:24, 14 юни 2014, Автор: , Преглеждания:42
Полша се наложи над Италия

снимка: ФИВБ

Отборът на Полша нанесе първа загуба на Италия в Световната лига, след като надделя драматично с 3-2 (25-23; 24-26; 26-24; 25-27; 15-10) гейма в Катовице в дербито на група А.

Двата тима изиграха изключително равностойни първи четири гейма, в които „дружина полска“ на два пъти повеждаше в резултата, но в крайна сметка „скуадра адзура“ се добра до пета част. В тайбрека домакините бяха категорични и победиха с 15-10.

С основен принос за успех на Полша бе Мариуш Влазли, който наниза цели 28 точки. Появилият се като резерва Бартош Курек добави още 15 точки, а с 14 завърши Матеуш Мика. За гостите Лука Ветори се отчете с 23, а 21 заби Луиджи Рандацо.

В другия сблъсък от групата Иран постигна нов успех над Бразилия, побеждавайки с 3-2 (18-25; 27-25; 20-25; 25-17; 15-9) в Техеран. Шахрам Махмуди продължи с чудесните си изяви, записвайки 24 точки за своя тим, а Можтаба Мирзажанпур се отличи със 17. За „Селесао“ централният блокировач Лукас Сааткамп приключи с 15 пункта.

Италия остава начело в класирането с 19 точки (от седем мача), следвана от Иран с шест пункта (от пет срещи) и Бразилия също с шест точки (но от седем двубоя). Полша е на дъното с пет пункта (от пет мача).