„Слоновете“ обърнаха Япония за 120 секунди

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
05:54, 15 юни 2014, Автор: , Преглеждания:73

Кот Д'Ивоар

Отборът на Кот Д’Ивоар направи важна крачка към осминафиналите на Мондиал 2014, след като се наложи с 2-1 над Япония в първия си мач в група Ц, игран на „Арена Пернамбуко“.

Африканците започнаха много по-активно двубоя, но малко неочаквано попадението падна в тяхната врата. В 16-ата минута Юто Нагатомо намери Кейсуке Хонда пред пеналта, а халфът на Милан финтира Яя Туре и с чудесен изстрел не остави шанс на Бари – 1-0. Пет след това Ацуто Учида направи хубав рейд в наказателното поле, преодоля един бранител и стреля с левия крак, но вратарят на „слоновете“ спаси.

В 31-ата минута Артур Бока стреля опасно с левия крак от свободен удар, но топката мина над вратата на Кавашима. До почивката Бока пробва късмета си на още два пъти. При първия случай бранителят шутира от 30 метра, но стражът на „самураите“ отрази удара му. При втората ситуация Бока пробва удар от малък ъгъл, но намери ръцете на Кавашима.

След почивката „оранжевите“ стигнаха до пълен обрат за 120 секунди, след като в 62-ата минута в игра се появи Дидие Дрогба. Две по-късно Серж Орие центрира по най-добрия начин от десния фланг и Вилфред Бони засече топката с глава. След още две минути отново Орие записа асистенция срещу своето име, слагайки топката на главата на Жервиньо, който реализира на близката греда за 2-1.

В 82-ата Дрогба стреля силно от фаул, но Кавашима отрази удара му. Три по-късно Калу направи хубав рейд от ляво, след което подаде към Дрогба, а нападателят шутира от 13 метра, но кълбото рикошира в Моришиге и излезе в корнер.

След този успех „слоновете“ излязоха на второ място в класирането с три точки, с колкото е и Колумбия. Във втория кръг двата отбора ще се срещнат в битка за първата позиция. Япония и Гърция са без актив.

Кот Д’Ивоар – Бари, Бока (75 Джакпа), Бамба, Орие, Зокора, Яя Туре, Тиоте, Сери Дие (62 Дрогба), Калу, Жервиньо, Бони (78 Я Конан)

Япония – Кавашима, Учида, Моришиге, Йошида, Нагатомо, Хасебе (54 Ендо), Оказаки, Ямагучи, Хонда, Кагава (86 Какитани), Осако (68 Окубо)

Главен рефер: Енрике Осес (Чили)
Помощници: Карлос Астроса (Чили) и Серхио Роман (Чили)
Жълти картони: Йошида, Моришиге (Япония); Бамба, Зокора (Кот Д’Ивоар)
Голмайстори: 0-1 Хонда 16; 1-1 Бони 64; 2-1 Жервиньо 86