Швейцария с драматичен обрат след два гола от „пейката“

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
21:01, 15 юни 2014, Автор: , Преглеждания:56

Швейцария победи Еквадор

Отборът на Швейцария започна с трудна победа участието си на Мондиал 2014, след като в първия мач от група Е се наложи с 2-1 над Еквадор на „Ещадио Насионал“.

Срещата започна по най-добрия начин за южноамериканците, които успяха да поведат в резултата в средата на първото полувреме. Валтер Айови центрира отлично от свободен удар от левия фланг и Енер Валенсия се разписа след изстрел с глава. В 36-ата минута Гьокхан Инлер опита далечен шут, но Домингес внимаваше и изби в корнер.

След почивката на терена за европейците се появи Адмир Мехмеди, който усили атаката на тима си. Още в 48-ата минута промяната даде резултат и Мехмеди изравни, засичайки центриране от корнер на Рикардо Родригес. В 66-ата минута Джеферсън Монтеро проби отляво и стреля от малък ъгъл, но Беналио изби в корнер.

Три преди края на редовното време Аройо отправи хубав изстрел от фаул, но Беналио бе на мястото си и спаси. В последните секунди „кръстоносците“ стигнаха до победата след страхотна контра. Бехрами овладя в собствената си половина, направи чудесен рейд и дори бе съборен брутално в центъра на терена, но се изправи и продължи с пас вляво към Родригес. Бекът на Волфсбург подаде ниско към Сеферович, който от няколко метра разстреля Домингес – 2-1.

След този успех Швейцария има три точки и направи първата си крачка към осминафиналите, докато Еквадор е без актив. В 22:00 часа Франция излиза срещу аутсайдера Хондурас в другия мач от групата.

Швейцария – Беналио, Лихтщайнер, Джуру, фон Берген, Родригес, Бехрами, Инлер, Джака, Шакири, Щокер (46 Мехмеди), Дърмич (75 Сеферович)

Еквадор – Домингес, Паредес, Гуагуа, Ерасо, Айови, Нобоа, Груесо, Е.Валенсия, Монтеро (77 Рохас), А.Валенсия, Кайседо (70 Аройо)

Главен рефер: Равшан Ирматов (Узбекистан)
Помощници: Абдухамидуло Расулов (Узбекистан) и Бахадир Кочкаров (Киргизтан)
Жълти картони: Джуру (Швейцария); Паредес (Еквадор)
Голмайстори: 0-1 Е.Валенсия 22; 1-1 Мехмеди 48; 2-1 Сеферович 90