Автогол и шедьовър на Меси зарадва Аржентина на старта на Мондиал 2014

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
02:55, 16 юни 2014, Автор: , Преглеждания:130

Лионел Меси

Отборът на Аржентина стартира Мондиал 2014 с доста сива продукция, но въпреки това постигна победа с 2-1 над дебютанта Босна и Херцеговина в мач от група Ф, игран на легендарния стадион „Маракана“.

Срещата започна кошмарно за тима от Балканския полуостров, след като още в третата минута Колашинац си отбеляза нещастен автогол след изпълнение на фаул. В 13-ата Мисимович намери по страхотен начин Хайрович в наказателното поле, но нападателят не овладя добре кълбото и Ромеро боксира.

В 31-ата Масчерано се отчете с далечен шут, но Бегович не бе изненадан и спаси. Десет минути след това Пянич качи топката на главата на Лулич след изпълнение на корнер, но Ромеро показа рефлекс и изби в нов ъглов удар.

Второто полувреме започна по-силно за Босна, а Хайрович се отчете с два далечни изстрела, но Ромеро не срещна особени трудности. В 65-ата минута Лео Меси показа изключителната си класа, след като проби през центъра, стигна до границата на пеналта и с чудесен изстрел не остави шанс на Бегович – 2-0.

Момчетата на Сафет Сушич все пак не се предадоха и в 85-ата минута вкараха първото си попадение на Мондиал. Лулич даде хубав извеждащ пас към Ибишевич, който стреля технично, а Ромеро докосна топката, но въпреки това тя премина голлинията – 1-2.

След този успех Аржентина вече има три точки и поведе в класирането, докато Босна е без актив. Утре Нигерия и Иран ще се срещнат в другия сблъсък от групата,

Аржентина – Ромеро, Сабалета, Фернандес, Кампаняро (46 Гаго), Гарай, Рохо, Масчерано, Макси Родригес (46 Игуаин), Ди Мария, Меси, Агуеро (87 Билия)

Босна и Херцеговина – Бегович, Муйджа (69 Ибишевич), Спахич, Бичакчич, Колашинац, Бешич, Хайрович (71 Вишча), Лулич, Пянич, Мисимович (74 Медунянин), Джеко

Главен съдия: Жоел Агилар (Салвадор)
Помощници: Уилям Торес (Салвадор) и Хуан Сумба (Салвадор)
Жълти картони: Рохо (Аржентина); Спахич 63 (Босна)
Голмайстори: 1-0 Колашинац 3 автогол; 2-0 Меси 65; 2-1 Ибишевич 84