Германия смаза Португалия за едно полувреме

Публикувано в: Германия, Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
20:52, 16 юни 2014, Автор: , Преглеждания:114

Германия смаза Португалия

Отборът на Германия даде заявка за световната титла още с първия си мач на Мондиал 2014, след като смачка с 4-0 тима на Португалия в дербито на група G, игран на „Арена Фонте Нова“. С хеттрик за Бундестима се отчете Томас Мюлер, а още едно попадение добави Матс Хумелс.

Срещата започна доста интересно и още в осмата минута иберийците бяха близо до гол след грешка на Лам. Играещият като халф защитник на Байерн загуби топката от Велозо, който подаде вляво към Роналдо, а Кристиано отправи бомбен изстрел, но Нойер спаси. Секунди след това вратарят Руй Патрисио подари кълбото на Сами Кедира, който шутира от 30 метра на празна врата, но встрани от целта.

В 12-ата минута Марио Гьоце преодоля Жоао Перейра в пеналта, след което бе съборен от защитника на Валенсия и реферът Милорад Мажич даде дузпа. Томас Мюлер бе точен от бялата точка и даде преднина на своя тим. В 25-ата минута Нани опита чудесен изстрел с десния крак, но кълбото прелетя на сантиметри над напречната греда.

В 31-ата минута немците организираха чудесна контра, при която Йозил се откъсна вдясно и върна хитро топката към точката на дузпата, откъдето Гьоце стреля, но Перейра успя да блокира шута му. Последва корнер за Маншафта, след който Кроос сложи топката на главата на Хумелс и бранителят на Борусия Дортмунд доведе нещата до 2-0.

В 37-ата минута положението на „мореплавателите“ стана още по-тежко, след като Пепе получи пресилен директен червен картон за посягане с глава срещу Томас Мюлер. В добавеното време Бруно Алвеш направи детинска грешка, подарявайки топката на Мюлер, който от десетина метра разстреля Руй Патрисио за 3-0.

Шест минути след почивката Йозил направи фрапантен пропуск, след като бе изведен сам срещу Руй Патрисио, но стреля в тялото му, а при добавката Мюлер прати топката в аут. В 78-ата резервата Шюрле центрира от десния фланг, а вратарят на Португалия не се намеси по най-добрия начин и Мюлер направи добавка от два метра за 4-0.

След този убедителен успех Германия направи важна крачка към първото място в класирането, взимайки три точки. Португалия е на дъното с нула. В другия мач от групата ще се срещнат Гана и САЩ.

Германия – Нойер, Лам, Хьоведес, Мертезакер, Хумелс (73 Мустафи), Боатенг, Кедира, Кроос, Гьоце, Йозил (63 Шюрле), Мьолер (82 Подолски)

Португалия – Руй Патрисио, Коентрао (64 А.Алмейда), Пепе, Алвеш, Жоао Перейра, Мигел Велозо (46 Рикардо Коща), Моутиньо, Мейрелеш, Нани, Роналдо, У.Алмейда (28 Едер)

Главен съдия: Милорад Мажич (Сърбия)
Помощници: Милован Ристич (Сърбия) и Далибор Джурджевич (Сърбия)
Жълти картони: Жоао Перейра (Португалия)
Червен картон: Пепе (Португалия) 37
Голмайстори: 1-0 Мюлер 12 дузпа; 2-0 Хумелс 32; 3-0 Мюлер 45; 4-0 Мюлер 78