Мексико взе точка от сива Бразилия

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
23:54, 17 юни 2014, Автор: , Преглеждания:55

Очоа герой за Мексико

Отборът на Бразилия продължава да демонстрира слаб футбол от началото на Мондиал 2014, след като завърши наравно 0-0 срещу Мексико в дербито на група А, играно на „Ещадио Кащелао“.

Срещата започна доста бурно и с няколко остри влизания, но реферът Джунейт Чакър реши да не бърза с картоните. В средата на първото полувреме Ерера отправи страховит шут от 22 метра, а вратарят Жулио Сезар спаси с мъка. Страничният съдия, обаче, не даде корнер.

В 26-ата минута добра атака на „селесао“ завърши с центриране на Дани Алвеш и удар с глава на Неймар, но Очоа показа добър рефлекс и отрази топката. В края на първата част „златистите“ имаха невероятен шанс да открият резултата, след като Тиаго Силва свали кълбото с гърди към Паулиньо, който от пет метра шутира в тялото на Очоа.

Второто полувреме започна с промяна в тима на Бразилия, като на терена се появи Бернард, който замени неубедителния Рамирес. Мексиканците тръгнаха по-добре след почивката и Васкес бе близо до целта в 54-ата минута след мощен изстрел, но топката не намери очертанията на вратата. Малко след това Дос Сантос също пробва късмета си, но Жулио Сезар спаси, а Ерера нямаше шанс, шутирайки над напречната греда.

Домакините отговориха с много хубав шут от фаул на Неймар, но кълбото премина на сантиметри от страничния стълб. В 69-ата минута отново Неймар имаше възможност да се разпише, след като бе намерен на далечната греда, овладя на гърди и стреля силно, но Очоа изби. В 86-ата минута стражът на Аячо отново имаше шанс, след като отрази удар с глава на Тиаго Силва, който засече центриране от фаул от левия фланг.

В 89-ата минута Гуардадо опита страхотен диагонален изстрел от дясното крило, но топката прелетя много близо над вратата. Секунди след това опасността за „селесао“ дойде от дясната зона на атаката на Мексико, след като резервата Хименес бе намерен по отличен начин. Халфът шутира от десетина метра, но Жулио Сезар спаси домакините.

След това реми Бразилия остава начело в класирането с четири точки, с колкото е и Мексико. Утре Хърватия и Камерун, които са без актив, излизат във втория мач от групата.

Бразилия - Жулио Сезар, Дани Алвеш, Тиаго Силва, Давид Луис, Марсело, Паулиньо, Луис Густаво, Оскар (84 Вилиян), Рамирес (46 Бернард), Фред (68 Жо), Неймар

Мексико – Очоа, Родригес, Маркес, Морено, Лаюн, Ерера (76 Фабиан), Гуардадо, Агилар, Васкес, дос Сантос (84 Хименес), Пералта (74 Ернандес)

Главен съдия: Джунейт Чакър (Турция)
Помощници: Бахаттин Дуран (Турция) и Тарък Онгюн (Турция)
Жълти картони: Рамирес, Тиаго Силва (Бразилия); Агилар, Васкес (Мексико)