Резерви донесоха обрат на Белгия срещу Алжир

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
20:51, 17 юни 2014, Автор: , Преглеждания:60

Маруан Фелаини

Отборът на Белгия стартира с трудна победа участието си на Мондиал 2014, след като се наложи с 2-1 над Алжир в мач от група H, игран на „Ещадио Минейрао“. Софиан Фегули даде преднина на „пустинните лисици“ в 26-ата минута, но резервите Маруан Фелаини и Дрийс Мертенс донесоха трите точки на „червени дяволи“.

Срещата очаквано започна с много защитна игра на северноафриканците, които бързо се прибраха в собствената си половина. В 21-ата минута единственият футболист от А група на Световното в Бразилия – Райс Мболи, показа класа, след като изби далечен изстрел на Аксел Вицел. В 24-ата минута Ян Фертонген направи много глупаво нарушение в наказателното си поле срещу Софиан Фегули и реферът Марко Родригес даде дузпа. Зад топката застана именно Фегули, който с техничен изстрел реализира за 1-0.

В 34-ата минута отново Вицел отправи много силен шут от дистанция, а Мболи за втори път се намеси решително, избивайки в корнер. Секунди преди края на първата част Еден Азар намери Насер Шадли в пеналта на чиста позиция, но крилото на Тотнъм стреля много слабо в ръцете на Мболи.

Малко след почивката Мболи увисна при едно центриране от корнер, но Вицел не се възползва от грешката на алжирския страж и стреля с глава в аут. В 66-ата минута резервата Дивок Ориджи се откъсна сам срещу Мболи, но вратарят на ЦСКА спаси с крак. Четири по-късно логичното се случи и „червените дяволи“ изравниха резултата. Кевин Де Бруйн центрира отлично в пеналта, където Маруан Фелаини бе точен с брилянтен удар с глава.

В 80-ата Белгия направи пълен обрат след контраатака по учебник. Еден Азар напредна по левия фланг, след което подаде много прецизно на дясно към Дрийс Мертенс, който с мощен шут не остави шанс на Мболи – 2-1. Четири след това отново Фелаини стреля опасно с глава, но този път Мболи успя да избие.

След този успех Белгия поведе в класирането с три точки, а Алжир е с нула. В 01:00 часа Русия и Южна Корея ще спорят един срещу друг във втория сблъсък от групата.

Белгия – Куртоа, Алдервейрелд, Ван Буйтен, Компани, Фертонген, Вицел, Де Бруйн, Дембеле (65 Фелаини), Азар, Шадли (46 Мертенс), Лукаку (58 Ориджи)

Алжир – Мболи, Гулам, Бугера, Алиш, Марез (71 Ласен), Меджани (84 Гилас), Тайдер, Бенталеб, Мостефа, Фегули, Судани (66 Слимани)

Главен съдия: Марко Родригес (Мексико)
Помощници: Марвин Торентера (Мексико) и Маркос Кинтеро (Мексико)
Жълти картони: Фертонген (Белгия); Бенталеб (Алжир)
Голмайстори: 0-1 Фегули 25 дузпа; 1-1 Фелаини 70; 2-1 Мертенс 80