САЩ със заявка за осминафинал след успех над Гана

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
02:59, 17 юни 2014, Автор: , Преглеждания:54

САЩ

Отборът на САЩ започна с победа участието си на Мондиал 2014, след като надделя с 2-1 над Гана в двубой от група G, игран на „Ещадио дас Дунас“. Още в 32-ата секунда Клинт Демпси даде аванс на „янките“, но Андре Аю изравни в 82-ата минута. Четири по-късно резервата Джон-Антъни Бруукс донесе трите точки на тима на Юрген Клинсман.

Срещата започна с гол от съблекалнята, след като още в първата минута американците излязоха напред. Клинт Демпси получи отличен пас от Джърмейн Джоунс, финтира съперник и с техничен изстрел по земя прати топката в долния ляв ъгъл на Куараси. Малко след това „янките“ имаха още един шанс за попадение, но ударът на Алтидор от 10 метра бе блокиран от бранител на „черните звезди“.

В средата на първата част Юрген Клинсман получи лоши вести, след като централният му нападател Джоузи Алтидор получи контузия и бе заменен от Аарън Йохансън. В 33-ата минута Асамоа Гиан шутира силно от дистанция, но Хауърд отрази удара. В края на първата част африканците имаха нова възможност за гол, но Гиан стреля много слабо и защитник на Щатите изчисти топката.

Второто полувреме започна с натиск на „черните звезди“, а в игра се появиха и звездите на тима Кевин-Принс Боатенг и Микаел Есиен. Промените дадоха резултат и в 82-ата минута момчетата на Кваси Апия върнаха паритета в срещата. Квадво Асамоа намери Гиан в пеналта, а нападателят подаде с пета към Андре Аю, който със силен изстрел от девет метра не остави шанс на Хауърд – 1-1. Само четири по-късно САЩ върнаха преднината си, след като Джон-Антъни Бруукс се извиси над всички и разстреля Квараси с удар с глава.

След този успех Щатите вече имат три точки, с колкото е и Германия, докато Гана и Португалия са без актив. Във втория „черните звезди“ ще спорят с Бундестима, а САЩ ще срещне „мореплавателите“.

Гана – Квараси, Опаре, Менса, Бой, Рабиу (71 Есиен), Мунтари, К.Асамоа, Андре Аю, Джордан Аю (59 Боатенг), Ацу (77 Адома), Гиан

САЩ – Хауърд, Джонсън, Камерън, Безлър (46 Бруукс), Бийзли, Бекерман, Джоунс, Бедоя (77 Зуси), Брадли, Демпси, Алтидор (23 Йохансън)

Главен съдия: Йонас Ериксон (Швеция)
Помощници: Матиас Класениус (Швеция) и Даниел Вернмарк (Швеция)
Жълти картони: Рабиу, Мунтари (Гана)
Голмайстори: 0-1 Демпси 1; 1-1 Андре Аю 82; 1-2 Бруукс 86