Русия и Южна Корея с равенство в много слаб мач

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
02:51, 18 юни 2014, Автор: , Преглеждания:72

Корея и Русия не се победиха

Отборите на Русия и Южна Корея завършиха наравно 1-1 във втория мач от група H на Мондиал 2014, игран на „Арена Пантанал“. „Тигрите“ поведоха с гол на Кьон-Хо Лий в 68-ата минута, но шест след това Александър Кержаков изравни.

Първото полувреме на двубоя бе може би най-скучното от началото на Световното и не предложи никакви положения пред двете врати. След почивката азиатците започнаха много по-активно и Акинфеев трябваше на два пъти да избива далечни изстрели.

Едва в 63-ата минута руснаците пробваха нещо по-интересно в атака след силен шут на Комбаров, но стражът на „тигрите“ спаси. Пет по-късно Корея поведе в резултата след гаф на Игор Акинфеев. Кьон-Хо Лий стреля от около 25 метра, а руският вратар не успя да улови топката, изпускайки я мрежата си.

След попадението момчетата на Фабио Капело реагираха светкавично и пренесоха играта в половината на съперника. В 74-ата минута резервата Александър Кержаков се възползва от асустенция на Йешченко и от девет метра разстреля Джун – 1-1.

След това реми Корея и Русия разделят второ-трето място с по една точка, а лидер е Белгия с три, докато Алжир е без актив.

Русия – Акинфеев, Йешченко, Игнашевич, Березуцкий, Шатов (59 Дзагоев), Глушаков (72 Денисов), Комбаров, Файзулин, Самедов, Кокорин, Жирков (71 Кержаков)

Южна Корея – С.Р Джун, С.Ю. Йоон, Ю.Г. Ким, Д.Х.Хон (72 С.Х. Хван), Й. Лий, С.Й. Ки, К.Й. Хан, Х.М. Сон (84 Б.К. Ким), Д.Ч. Коо, Ч.Й. Лий, Ч.Й. Парк (56 К.Х. Лий)

Главен съдия: Ектор Питана (Аржентина)
Помощници: Ернан Майдана (Аржентина) и Хуан Белати (Аржентина)
Жълти картони: Шатов (Русия); Х.М. Сон; С.Й. Ки, Д.Ч. Коо (Корея)
Голмайстори: 0-1 К.Х. Лий 68; 1-1 Кержаков 74