Луис Суарес разплака Англия

Публикувано в: Англия, Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
23:55, 19 юни 2014, Автор: , Преглеждания:64

Луис Суарес

Отборът на Уругвай запази шансове за класиране на осминафинал на Мондиал 2014, след като победи Англия с 2-1 в страхотен сблъсък от група Д, игран на „Арена де Сао Пауло“. Луис Суарес вкара двата гола за „селесте“, а между тях Уейн Рууни изравни за „трите лъва“.

Срещата започна много интересно и още в първия четвърт час двата тима си размениха по една много сериозна възможност за гол. В деветата минута Уейн Рууни стреля от фаул, но топката мина на сантиметри от дясната сглобка на вратата на Муслера. В 15-ата Фил Ягиелка не успя да изчисти една топка по най-добрия начин и тя се озова в Кристиан Родригес. Халфът на Атлетико шутира много мощно, но над напречната греда.

В 31-ата минута Уейн Рууни за малко да счупи каръка си и да вкара гол на Световно, но късметът отново му обърна гръб. Бейнс центрира от фаул от левия фланг, а Рууни засече топката от половин метра, но нацели напречната греда. В 39-ата „урусите“ успяха да поведат, след като Единсон Кавани получи топката вляво на дъгата на пеналта и центрира изключително прецизно към Луис Суарес, който с много елегантен удар с глава матира Харт – 1-0.

Второто полувреме започна много силно за „селесте“ и в 49-ата минута Кавани се озова сам срещу Харт, но щутира покрай вратата от седем метра. В 53-ата Бейнс центрира остро от левия фланг, Рууни овладя и стреля от около точката на дузпата, но Муслера показа рефлекс и изби. Натискът на островитяните започна да става все по-силен и в 75-ата минута паритетът бе възвърнат. След добра атака на „трите лъва“ Глен Джонсън успя да намери непокрития Рууни, който от три метра реализира на празна врата – 1-1.

Малко след това Дани Стъридж можеше да донесе пълен обрат на Англия, след като стреля от десетина метра, но Муслера успя да се намеси решаващо. В 85-ата минута защитата на „трите лъва“ отново направи досадна грешка, а Луис Суарес не прояви никаква милост и с кинжален изстрел от малък ъгъл не остави шанс на Харт за крайното 2-1.

След този успех Уругвай спечели първи три точки в групата и се изравни с Италия и Коста Рика, които играят мача си утре. Англия е на дъното без актив и с илюзорни шансове за класиране на осминафинал.

Уругвай – Муслера, Касерес, Хименес, Годин, А.Перейра, Аревало, А.Гонсалес (79 Фусиле), К.Родригес, Лодейро (67 Стуани), Суарес (88 Коатес), Кавани

Англия – Харт, Джонсън, Ягиелка, Кейхил, Бейнс, Стърлинг (64 Баркли), Джерард, Хендерсън (87 Ламбърт), Стъридж, Уелбек (71 Лалана), Рууни

Главен съдия: Карлос Веласко (Испания)
Помощници: Роберто Алонсо (Испания) и Хуан Йусте (Испания)
Жълти картони: Годин (Уругвай); Джерард (Англия)
Голмайстори: 1-0 Суарес 39; 1-1 Рууни 75; 2-1 Суарес 85