Хърватия смаза 10 от Камерун

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2014, Футбол Свят
02:50, 19 юни 2014, Автор: , Преглеждания:72

Хърватия

Отборът на Хърватия спечели първа победа в група А на Мондиал 2014, след като разгроми с 4-0 тима на Камерун на „Арена Амазония. Марио Манджукич се отчете с два гола за „ватрените“ през второто полувреме, а преди него се разписаха още Ивица Олич и Иван Перишич.

Срещата започна отлично за момчетата на Нико Ковач, които откриха резултата още в 11-ата минута. Иван Перишич центрира прекрасно от десния фланг, а Ивица Олич бе оставен непокрит на задната греда и с лекота реализира на празна врата за 1-0. Пет минути преди почивката „неукротимите лъвове“ останаха с 10 души, след като Алекс Сонг удар без топка Марио Манджукич и Педро Проенса му показа директен червен картон.

В 48-ата минута стражът на африканците Шарл Итандж подари топката на Перишич, който проби по левия фланг, навлезе в пеналта и с елегантен шут в близкия ъгъл преодоля вратаря за 2-0. Малко след това Манджукич се откъсна сам срещу Итандж, но не успя да отбележи.

В 61-ата Супер Марио се реваншира, след като засече с глава центриране от корнер на Пранич. В 73-ата резервата Едуардо стреля опасно от 13 метра, а Итандж успя да отрази топката, но тя попадна в Манджукич, който отблизо реализира за 4-0.

След този успех Хърватия се изкачи на трето място в групата с три точки, а Камерун е на дъното с нула. Бразилия и Мексико имат по 4 пункта. В последния кръг „ватрените“ се изправят срещу „ацтеките“ в битка за класиране на осминафиналите.

Камерун - Итандж, Асу-Екото, Н’Кулу, Шеджу (46 Нункю), Матип, Мбия, Ено, Сонг, Чупо-Мотинг (75 Сали), Муканджо, Абубакар (70 Уебо)

Хърватия - Плетикоса, Пранич, Чорлука, Ловрен, Сърна, Ракитич, Самир (72 Ковачич), Модрич, Перишич (78 Ребич), Олич (69 Едуардо), Манджукич

Съдия: Педро Проенса (Португалия)
Помощници: Бертино Миранда (Португалия) и Тиаго Триго (Португалия)
Жълти картони:  Едуардо (Хърватия)
Червен картон: Сонг (Камерун) 40
Голмайстори: 0-1 Олич 11; 0-2 Перишич 48; 0-3 Манджукич 61; 0-4 Манджукич 74