Франция на осминафинал след нова футболна лекция

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2014, Франция, Футбол Свят
23:53, 20 юни 2014, Автор: , Преглеждания:63

Франция

Отборът на Франция се класира за осминафиналите на Мондиал 2014, след като смачка с 5-2 тима на Швейцария във втория си мач от група Е, игран на „Арена Фонте Нова“.

Срещата започна кошмарно за тима на Отмар Хицфелд, след като още в осмата минута Оливие Жиру контузи централния бранител Стийв фон Берген. Това наложи промяна и в игра се появи неориентираният Филип Сендерос. В рамките на една минута – между 17-ата и 18-ата, „петлите“ вкараха два гола. Първо Жиру засече с глава центриране на Матю Валбуена от корнер. След това Блес Матюиди получи отличен пас от Карим Бензема и стреля в близкия ъгъл на Беналио, който не се намеси по най-добрия начин – 2-0.

В 30-ата минута Джердан Шакири бе намерен вляво на наказателното поле и стреля по диагонала, но покрай страничната греда. Секунди след това реферът Бьорн Куйперс даде дузпаз за „петлите“, след като Йоан Джуру извърши глупаво нарушение срещу Бензема. Именно нападателят на Реал стреля от бялата точка, но Беналио отрази удара му, след което Йоан Кабай нацели гредата при добавката.

Пет минути преди почивката Франция направи феноменална контраатака, при която Жиру даде чудесен пас към Валбуена, който от няколко метра не пропусна да се разпише – 3-0. В 43-ата отново Валбуена пробва своя шанс след пас на Бензема, но този път Беналио съумя да спаси.

След почивката „петлите“ намалиха значително темпото, а Швейцария заигра много по-силно. Харис Сеферович дори имаше шанс да намали резултата в 58-ата минута, но не успя да преодолее Юго Йори. В 67-ата Бензема получи подаване от Погба, а Сендерос изгледа ситуацията от „първия ред“. Нападателят на Реал овладя топката и елегантно реализира за 4-0.

В 73-ата минута Бензема се отличи с нова асистенция, след като подаде прекрасно към Сисоко, а халфът на Нюкасъл реализира с прецизен изстрел за 5-0.  Осем по-късно „кръстоносците“ намалиха пасива си, след като Блерим Джемаили отбеляза почетно попадение с шут от фаул. В 87-ата минута Джака отбеляза втори гол за Швейцария, след като се разписа с хубав шут след подаване на Инлер.

След този Франция вече има 6 точки и запазва първото си място в класирането, осигурявайки лидерството си в крайното подреждане на 99%. Швейцария е на второ място с три точки,а  Еквадор и Хондурас са без актив и ще се срещнат в 01:00 часа тази вечер във втория сблъсък от групата.

Швейцария – Беналио, Лихтщайнер, фон Берген (9 Сендерос), Джуру, Родригес, Инлер, Бехрами (46 Джемаили), Шакири, Джака, Мехмеди, Сеферович (69 Дърмич)

Франция – Йори, Дебюши, Варан, Сако (66 Косчелни), Евра, Кабай, Сисоко, Матюиди, Валбуена, Бензема, Жиру (63 Погба)

Главен съдия: Бьорн Куйперс (Холандия)
Помощници: Зандер ван Рьокел (Холандия) и Ервин Зейнстра (Холандия)
Голмайстори: 0-1 Жиру 17; 0-2 Матюиди 18; 0-3 Валбуена 40; 0-4 Бензема 67; 0-5 Сисоко 73; 1-5 Джемаили 81; 2-5 Джака 87