Шок и ужас за Италия! Коста Рика на осминафинал!!!

Публикувано в: Избрано, Италия, Мондиал 2014, Футбол Свят
20:56, 20 юни 2014, Автор: , Преглеждания:71

Брайън Руис

Отборът на Коста Рика сензационно се класира за осминафиналите на Мондиал 2014, след като надделя с минималното 1-0 над Италия на „Арена Пернамбуко“. Брайън Руис вкара безценният гол за „лос тикос“ в срещата от група Д.

Още в седмата минута карибският тим можеше изненадващо да поведе, след като Уманя засече с глава центриране от корнер, но ударът му мина над напречната греда. В 31-ата Пирло даде страхотен извеждащ пас към Балотели, който остана сам срещу Навас, но се опита да го прехвърли и не уцели целта. Секунди по-късно отново Супер Марио имаше възможност да се разпише, но силният му шут бе спасен от вратаря на костариканците.

В 36-ата минута Боланьос стреля много опасно от двайсетина метра, но Буфон внимаваше и успя да избие топката. Шест по-късно „лос тикос“ имаха основателни претенции за дузпа, след като Киелини събори Кямбъл в наказателното поле, но реферът не посочи бялата точка. Минута след това Коста Рика успя заслужено да поведе, след като Диас центрира от левия фланг и Руис с изстрел с глава от няколко метра наказа Буфон – 1-0.

Второто полувреме започна силно за „адзурите“, но Навас на два пъти спаси вратата. Първи Дармиан стреля в 51-ата минута, но стражът с великолепен рефлекс изби. Две по-късно Пирло шутира добре от фаул, но не успя да преодолее Навас. Чезаре Прандели опита да промени нещата със смени, пускайки в игра Касано, Инсине и Черчи, но и тяхната поява не помогна на „адзурите“.

След този успех Коста Рика остава начело в класирането с шест точки и продължава със сигурност към осминафиналите. Италия и Уругвай са с по три пункта и излизат в директна битка за място в следващата фаза. Англия отпада от надпреварата, след като е дъното без актив.

Италия - Буфон; Дармиан, Киелини, Бардзали, Абате, Де Роси, Мота (46 Касано), Пирло, Маркизио (69 Черчи), Кандрева (57 Инсине), Балотели

Коста Рика – Навас, Гамбоа, Дуарте, Гонсалес, Уманя, Диас, Борхес, Техеда (68 Куберо), Руис (81 Бренес), Боланьос, Кямбъл (74 Уреня)

Главен рефер: Енрике Осес (Чили)
Помощници: Карлос Астроса (Чили) и Серхио Роман (Чили)
Жълти картони: Балотели (Италия) и Куберо (Коста Рика)
Голмайстори: 0-1 Руис 44